Najnowsze

Prokuratura chce zaskarżyć decyzję sądu w sprawie strefy płatnego parkowania

Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl
Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego
Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
wideo 2/6
Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plStrefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego

Prokuratura Okręgowa w Warszawie zapowiedziała złożenie skargi kasacyjnej na decyzję Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie uchwały warszawskich radnych o rozszerzeniu strefy płatnego parkowania. Sąd oddalił skargę prokuratury, która twierdzi, że rozszerzenie strefy odbyło się bez wymaganej opinii organu zarządzającego.

- Prokuratura nie miała możliwości zapoznania się z ustnymi motywami, a wyroki wydawane na posiedzeniu niejawnym doręczane są stronom z urzędu. Po otrzymaniu wyroku Prokuratura Okręgowa w Warszawie zwróci się do WSA o sporządzenie i nadesłanie uzasadnienia wyroku, a następnie zostanie przygotowana skarga kasacyjna do Naczelnego Sądu Administracyjnego - przekazała prokurator Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Trzy skargi prokuratury

W weekend informowaliśmy na tvnwarszawa.pl o tym, że Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę prokuratury na uchwałę z 14 maja o rozszerzeniu strefy o ulice na Pradze Północ i Woli. Zdaniem prokuratury, rozszerzenie SPPN odbyło się bez wymaganej prawem opinii organu zarządzającego drogami. W treści skargi podkreślano, że w stolicy nie jest nim bezpośrednio prezydent, ale wyodrębniony organizacyjnie Zarząd Dróg Miejskich, reprezentowany przez jego dyrektora.

Jesienią prokuratura zaskarżyła jeszcze jedną uchwałę związaną z SPPN. Chodziło o przyjętą 30 lipca ubiegłego roku podwyżkę z 50 do 250 złotych opłaty za brak biletu parkingowego (170 złotych przy wniesieniu opłaty w ciągu siedmiu dni). Zwiększenie kary argumentowano przede wszystkim faktem niepodnoszenia stawki od 2003 roku. Termin posiedzenia sądu w sprawie tej skargi nie został jeszcze wyznaczony.

To jednak nie koniec. Na początku lutego prokuratura złożyła kolejną skargę.  Tym razem prokurator miał zastrzeżenia co do wydłużenia czasu, w którym pobierane są opłaty o dwie godziny, podwyższenia kwoty za postój w strefie oraz zryczałtowanej opłaty za parkowanie na tzw. kopertach.

Autor:dg/b

Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości