Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

Najnowsze

Prokurator oskarżony o przyjęcie miliona złotych łapówki, koszul i biletów na mecz

Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
CBACentralne Biuro Antykorupcyjne

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o akcie oskarżenia wobec prokuratora z Pragi. Jak informują śledczy, w zamian za uchylenie aresztu dla podejrzanego o morderstwo miał przyjąć milion złotych łapówki. Ale nie tylko. Wśród "prezentów", które otrzymał, miały być również koszule, alkohol i... bilety na mecz.

Wydział Komunikacji Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował we wtorek, że do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko zatrzymanemu w październiku ubiegłego roku prokuratorowi Prokuratury Rejonowej Praga Północ w Warszawie oraz trzem innym osobom. Wszystkie zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy CBA.

Milion złoty, koszule, alkohol i bilet na mecz

"Ustalenia śledczych wskazują na wręczenie korzyści majątkowej oraz korzyści osobistych prokuratorowi Prokuratury Rejonowej Praga Północ w Warszawie. Chodziło o korzyść majątkową w wysokości 1 mln zł oraz korzyści osobiste w postaci koszul, biletów na mecz piłkarski Polska-Izrael (...) alkoholu, sponsorowanych posiłków" – podało CBA.

Jak poinformowali śledczy, w zamian za łapówki prokurator miał uchylić areszt tymczasowy wobec oskarżonego o zabójstwo, tworzyć nieprawdziwe dowody na niewinność tej osoby oraz przekazywać informacje na temat śledztwa.

"W październiku 2020 roku Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego uchyliła immunitet prokuratorowi Prokuratury Rejonowej Praga Północ w Warszawie i wyraziła zgodę na jego zatrzymanie. Sąd zastosował wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który nie został uchylony do czasu skierowania aktu oskarżenia" – przekazało CBA.

Na tvnwarszawa.pl opisywaliśmy też sprawę burmistrza Włoch podejrzanego o przyjmowanie łapówek:

Artur W. usłyszał zarzut przyjęcia łapówkiTVN24

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: CBA

Pozostałe wiadomości