Najnowsze

"Zaatakował nożem i wybiegł". Zarzut za próbę zabójstwa w hostelu

Najnowsze

Autor:
kz/b
Zatrzymany mężczyzna
KSPZatrzymany mężczyzna

Policjanci z Woli zatrzymali 30-letniego obywatela Ukrainy podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. - Mężczyzna miał zadać cios nożem w okolicę klatki piersiowej pokrzywdzonemu - powiedziała w czwartek rzeczniczka wolskiej policji Marta Sulowska.

Do zdarzenia miało dojść w minioną niedzielę w jednym z hosteli na warszawskiej Woli. Według śledczych, pomiędzy dwoma obywatelami Ukrainy doszło do kłótni, podczas której 30-latek zaatakował nożem. - Zaraz po tym mężczyzna wybiegł z budynku - poinformowała policjantka.

Zatrzymanie

Policję o zdarzeniu poinformowała jedna z osób, która zauważyła rannego mężczyznę. - Na miejscu funkcjonariusze udzielili pomocy przedmedycznej pokrzywdzonemu, który miał ranę kłutą klatki piersiowej. Karetka pogotowia zabrała go do szpitala, gdzie została udzielona mu specjalistyczna pomoc medyczna - dodała Sulowska.

Wskazała, że funkcjonariusze zatrzymali sprawcę niedługo po zdarzeniu. - Śledztwo w tej sprawie wszczęła wolska prokuratura, a wyjaśnieniem okoliczności zajęli się również policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. W trakcie gromadzenia materiału dowodowego zatrzymany mężczyzna próbował wprowadzić w błąd policjantów, co do okoliczności zdarzenia - podała policjantka.

Zarzuty i areszt

Zatrzymany 30-letni obywatel Ukrainy usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa oraz gróźb karalnych i uszkodzenia ciała. Są one zagrożone nawet karą dożywocia.

Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

PAP

Autor:kz/b

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości