Najnowsze

W pojemniku na bioodpady znaleźli skulonego mężczyznę. Nie można z nim było nawiązać kontaktu

Najnowsze

Autor:
kk/gp
Źródło:
PAP
TVN24Znaleźli mężczyznę śpiącego w pojemniku na odpady (zdj. ilustracyjne)

Pracownicy firmy odbierającej śmieci odnaleźli w człowieka w pojemniku na bioodpady. Straż miejska relacjonuje, że były trudności z nawiązaniem z nim kontaktu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przetransportowało mężczyznę do szpitala.

Straż miejska podjęła interwencję w tej sprawie na prośbę załogi śmieciarki odbierającej odpady z Pragi Północ. Podczas opróżniania kontenerów w jednej z altanek na ulicy Markowskiej pracownicy zauważyli skulonego mężczyznę w pojemniku na bioodpady. - Cała sytuacja była dla pracowników bardzo stresująca. Nie wiedzieli, jak zachować się w takiej sytuacji, więc zwrócili się o pomoc do straży miejskiej - relacjonuje Jerzy Jabraszko z referatu prasowego Stołecznej Straży Miejskiej.

- Funkcjonariusze potwierdzili, że mężczyzna żyje, jednak nie mogli go dobudzić i wydostać - zaznacza Jabraszko. Udało się, dopiero gdy pojemnik został delikatnie położony na boku. Funkcjonariusze opisują, że od mężczyzny czuć było alkohol. - Nie odpowiadał na pytania, powtarzał tylko bełkotliwie, żeby być cicho. Próby nawiązania rozmowy nie przyniosły rezultatu - dodaje Jabraszko.

Był agresywny, założyli mu kajdanki

Strażnicy wezwali pogotowie ratunkowe. Podczas oczekiwania na przyjazd karetki mężczyzna robił się coraz bardziej agresywny, więc strażnicy musieli mu założyć kajdanki. Po przyjeździe karetki trafił w ręce ratowników, którzy rozpoczęli badanie, wtedy zaczął wydawać z siebie dźwięki przypominające szczekanie. Na prośbę ratowników pozostał w kajdankach, aż do momentu gdy zaczęły działać leki uspokajające. Został przewieziony do szpitala.

Informowaliśmy też o stołecznych policjantach, którzy uratowali kobietę z płonącego budynku:

Stołeczni policjanci uratowali starszą kobietę z płonącego domu
Stołeczni policjanci uratowali starszą kobietę z płonącego domuPolicja Podlaska

Autor:kk/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości