Przygotuj się na:

TOPIEL ZAMKNIĘTA

Stołeczny ratusz poinformował w komunikacie, że od soboty do wtorku na ulicy Topiel na Powiślu będą prowadzone prace ciepłownicze. Znaczny fragment ulicy zostanie wyłączony z ruchu.

Najnowsze

Beton z budowy przelał się na strych sąsiedniej kamienicy. Ewakuowano mieszkańców

Najnowsze

Autor:
dg/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Beton z budowy przelał się na strych sąsiedniej kamienicy

Do niecodziennej awarii doszło w środę na Pradze-Północ. Do zamieszkałej kamienicy przy ulicy Radzymińskiej przelał się beton z terenu budowy, który znajduje się po sąsiedzku. Ewakuowano trzy rodziny.

Informację o zdarzeniu strażacy otrzymali w środę po godzinie 17. Zgłoszenie dotyczyło kamienicy przy Radzymińskiej 32. - Przez szczelinę w ścianie pomiędzy starym i nowym budynkiem przedostało się około dwa metry sześcienne betonu. Strażacy ewakuowali mieszkańców – poinformował Marcin Klecz ze stołecznej straży pożarnej. Nikt nie został ranny.

Strażak dodał, że beton został usunięty przez pracowników budowy. – Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia – przekazał. 

"Sytuacja jest opanowana"

W czwartek przed południem urząd dzielnicy Praga-Północ poinformował na Facebooku, że "sytuacja jest opanowana". "Na miejscu byli nasi pracownicy oraz Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. W chwili obecnej prywatny inwestor, z którego budowy przelał się beton na strych sąsiedniej nieruchomości, zorganizował nocleg dla jednej z rodzin. Dwie pozostałe spędziły noc u najbliższych" - napisano w komunikacie.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Wskazano również, że firma wykonująca prace rozpoczęła zabezpieczanie budynku. Po jego zakończeniu rodziny będą mogły wrócić do swoich mieszkań.

Tego samego dnia na Pradze Północ doszło do zawalenia się trzech pięter opuszczonej kamienicy przy Targowej. Gruzowisko zostało przeszukane przez strażaków. Nikogo nie znaleziono.

Gruzowisko zostało przeszukane, strażacy nie znaleźli nikogo wewnątrz budynkuArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:dg/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl