Most Świętokrzyski wymaga remontu dylatacji. Utrudnienia dla kierowców i rowerzystów

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Utrudnienia na moście Świętokrzyskim
Utrudnienia na moście ŚwiętokrzyskimTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plUtrudnienia na moście Świętokrzyskim

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Zarząd Dróg Miejskich poinformował we wtorek o rozpoczęciu remontu na moście Świętokrzyskim. Ostatni przegląd wykazał konieczność naprawy jednej ze wschodnich dylatacji, czyli celowo utworzonej szczeliny, pozwalającej na przenoszenie obciążeń i zmniejszenie odkształceń konstrukcji. "Dlatego podjęliśmy decyzję o niezwłocznej wymianie wyeksploatowanego elementu" – czytamy w komunikacie.

Drogowcy, uprzedzają pytania o to, dlaczego nie wykorzystali na prace okresu letnich urlopów, gdy ruch w stolicy jest mniejszy. "Odstąpiliśmy od ich rozpoczęcia pod koniec wakacji z uwagi na duże natężenie ruchu rowerowego na moście. Roboty obejmą bowiem naprawę nawierzchni ciągów pieszo-rowerowych w sąsiedztwie dylatacji" - zaznaczają.

Jak wyliczono, prace będą obejmowały zarówno nawierzchnię, jak i konstrukcję przeprawy. Ekipa budowlana wykuje najpierw starą dylatację i oczyści szczelinę dylatacyjną. Potem zamontuje i dozbroi nową dylatację, uzupełni betonową konstrukcję, zajmie się też odtworzeniem izolacji pomostu i przyczółka oraz ułożeniem nowej warstwy asfaltu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Cztery etapy prac

Prace będą podzielone na cztery etapy. Pierwszy zaplanowany jest na najbliższe trzy tygodnie. W tym czasie z ruchu zostaną wyłączone lewe pasy obu jezdni w rejonie skrzyżowania trasy mostu z Wybrzeżem Szczecińskim. W drugim etapie przewidziano wyłączenie z ruchu pasów środkowych na obu jezdniach. Zarówno w pierwszym i drugim etapie, utrudnienia w ruchu odczują wyłącznie kierowcy. Organizacja ruchu dla trzeciego etapu zakłada, że kierowcy nie będą mogli korzystać z prawego pasa jezdni w kierunku centrum oraz z pasa do jazdy na wprost w stronę Pragi. Tym razem ze zmianami muszą też liczyć się piesi i rowerzyści. Nie będą mogli poruszać się po ciągu pieszo-rowerowym po północnej stronie mostu. W ostatnim, czwartym etapie prac, wyłączony z ruchu zostanie skrajnie prawy pas do skrętu w prawo w Wybrzeże Szczecińskie oraz pas do jazdy prosto w stronę Pragi. Południowy ciąg pieszo-rowerowy będzie niedostępny dla pieszych i rowerzystów.

ZDM wylicza, że na realizację etapów drugiego, trzeciego i czwartego potrzeba będzie w sumie około sześciu tygodni. Zakończenie utrudnień planowane jest na 31 października.   

Utrudnienia na moście ŚwiętokrzyskimUrząd m.st. Warszawy

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości