Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Najnowsze

Budowa metra na Bemowie. Tramwaje zmienią trasy, utrudnienia dla kierowców

Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
TVN24"Świętujemy połączenia Targówka z Bemowem" (nagranie archiwalne)

Od soboty 26 czerwca zmieni się organizacja ruchu w obrębie skrzyżowania Górczewskiej z Powstańców Śląskich. Tramwaje zmienią trasy w związku z kolejnym etapem budowy drugiej linii metra.

Jak zapowiedział stołeczny ratusz, wykonawca bemowskiego odcinka drugiej linii metra przystępuje do budowy wyjść ze stacji na perony tramwajowe. W związku z tymi pracami, w piątek, około godziny 23 wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

Utrudnienia dla kierowców

Wschodnia jezdnia Powstańców Śląskich zostanie zamknięta dla ruchu na odcinku pomiędzy Konarskiego a Bolkowską. Po stronie budynku urzędu dzielnicy pozostanie wyłącznie jeden pas ruchu umożliwiający skręt w prawo w Górczewską. Ruch na wprost przez skrzyżowanie z Górczewską w stronę obwodnicy (al. Obrońców Grodna) zostanie skierowany na jezdnię zachodnią, na której kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Kierowcy jadący w stronę obwodnicy przejadą na drugą jezdnię na wysokości Konarskiego, a na właściwą jezdnię wrócą na wysokości skrzyżowania z ulicami Bolkowską i Pełczyńskiego. Utrzymana będzie możliwość skrętu na parking przed sklepem oraz w ulice Bolkowską i Pełczyńskiego.

Nadal nie będzie można skręcić z Górczewskiej (od strony centrum) w lewo w Powstańców Śląskich w kierunku południowym.

Jadący Powstańców Śląskich od strony obwodnicy (al. Obrońców Grodna) będą mieli do dyspozycji wszystkie relacje: jeden pas do skrętu w lewo w Górczewską w stronę alei Prymasa Tysiąclecia i drugi pas do jazdy na wprost w stronę Połczyńskiej i do skrętu w prawo w Górczewską w stronę Lazurowej.

Zmiany w oznakowaniu pasów zostaną wprowadzone także na skrzyżowaniu Górczewskiej i Konarskiego. Na jezdni południowej ulicy Górczewskiej zostanie wprowadzony zakaz skrętu w lewo w Konarskiego. Możliwy będzie skręt w prawo. Drugi pas będzie prowadził przez skrzyżowanie na wprost w stronę Woli. Zakończenie tego etapu prac wykonawca zapowiada na sobotę.

Zmiana organizacja ruchu na skrzyżowaniu Górczewskiej z Powstańców ŚląskichUM Warszawa

Zmiany w kursowaniu tramwajów

Od soboty przez skrzyżowanie Powstańców Śląskich z Górczewską nie będą przejeżdżać tramwaje. Z związku z tym wyłączony zostanie ruch tramwajowy na ciągu: Połczyńska – Powstańców Śląskich na odcinku od wjazdu na pętlę Cmentarz Wolski do skrzyżowania z Radiową.

Ratusz zapowiada, że na trasy wyjadą pojazdy dwukierunkowe. Na Powstańców Śląskich zamontowany zostanie rozjazd umożliwiający zmianę kierunku jazdy tramwajów, które dzięki temu będą mogły dojechać do wyłączonego z ruchu odcinka trasy.

Tramwaje linii 10 zakończą trasę na pętli Cm. Wolski, a linii 26 pojadą trasą: WIATRACZNA –…– Trasa W-Z – Marszałkowska – Nowowiejska – al. Niepodległości – T. Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – al. "Solidarności" – Młynarska – Obozowa – Radiowa – Powstańców Śląskich – W. Reymonta – Wólczyńska – T. Nocznickiego – METRO MŁOCINY.

Pasażerów przewiozą autobusy linii zastępczej Z10, na trasie: CM. WOLSKI – Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – NOWE BEMOWO.

W weekend 26-27 czerwca na tory nie wyjadą składy linii 11. Natomiast od poniedziałku 28 czerwca "11" wróci na trasę skróconą. Tramwaje jadące od ulicy Połczyńskiej dojadą do przystanków przy ulicy Czumy i tu zmienią kierunek jazdy.

Tramwaje linii 11 będą kursowały trasą: CZUMY –…– Połczyńska – Wolska – al. „Solidarności” – al. Jana Pawła II – T. Chałubińskiego – al. Niepodległości – Nowowiejska – Filtrowa – PL.NARUTOWICZA.

Również od poniedziałku na tory wyjadą składy linii zastępczej 40. W dni powszednie będą jeździły trasą: CZUMY – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – M. Kasprzaka – Prosta – RONDO DASZYŃSKIEGO.

Tramwaje zmienią trasyWTP

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa