Pożar na Targówku. "Cały budynek objęty ogniem"

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Pożar przy ulicy św. CecyliiTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl20200523_104320

Spłonął parterowy pustostan przy ulicy św. Cecylii na Targówku. Z ogniem walczyły cztery zastępy straży pożarnej. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do pożaru doszło w sobotę po godzinie 10. - Ze zgłoszenia wynikało, że mamy do czynienia z pożarem pustostanu. Na miejscu są cztery zastępy straży pożarnej. Cały budynek objęty jest ogniem - poinformował chwilę przed godziną 11 Maciej Jabłoński z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Pół godziny później przekazał nam, że strażacy nie natknęli się na osoby poszkodowane, jednak wciąż trwa przeszukiwanie budynku.

Na miejsce zdarzenia wezwano także policję, pogotowie ratunkowe i pogotowie energetyczne.

- Budynek znajduje się w zabudowie domów jednorodzinnych. Przylegał do sąsiedniego domu, więc było zagrożenie, że pożar rozprzestrzeni się poza jego obręb - opisywał Tomasz Zieliński z tvnwarszawa.pl. Jak dodał, wozy służb zablokowały przejazd przez ulicę Cmentarną. - To mała osiedlowa uliczka, więc nie powoduje to większych utrudnień - mówił Zieliński.

Pierwszą informację o pożarze i dymie unoszącym się nad miastem w rejonie Cmentarza Bródnowskiego otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl