Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Patrol zatrzymał go do kontroli. "Potrącił strażnika miejskiego i uszkodził radiowóz"

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Potrącenie strażnika miejskiego na Woli

Ranny strażnik miejski, uszkodzony radiowóz i dwie zatrzymane osoby - to bilans wtorkowej interwencji służb na Woli.

Do zdarzenia doszło po godzinie 14 w rejonie skrzyżowania Wolskiej z Elekcyjną.

- Policjant z wydziału wywiadowczo-patrolowego, który pełnił służbę mieszaną z dwoma strażnikami miejskimi zatrzymał do kontroli pojazd marki Skoda. Gdy funkcjonariusze chcieli wylegitymować kierowcę, mężczyzna gwałtownie ruszył. Potrącił strażnika miejskiego i uderzył w nasz radiowóz zaparkowany obok - poinformował Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej Policji.

Ranny strażnik miejski

Taką samą wersję przedstawił Jerzy Jabraszko z referatu prasowego straży miejskiej. - W trakcie kontroli kierowca ruszył autem na strażnika miejskiego. Nasz funkcjonariusz nie zdążył odskoczyć. Trafił do szpitala. Prawdopodobnie doznał uszkodzenia kolana - przekazał.

Kierowca został zatrzymany. Podobny los spotkał także pasażerkę skody. - Podczas przeszukania auta odnaleziono dwa zawiniątka z nieznaną substancją - wyjaśnił Retmaniak.

I dodał, że policjanci będą teraz badać ich zawartość oraz wyjaśniać okoliczności zdarzenia. Na podstawie ich ustaleń, zapadnie decyzja o tym, w jaki sposób zostanie zakwalifikowane to zajście.

Informowaliśmy też o zarzutach dla rowerzystki, podejrzanej o ugryzienie i kopanie strażnika miejskiego:

Do zdarzenia doszło na ulicy Podwale Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:kk/b

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl