Nie żyje piesza potrącona przez kierowcę miejskiego autobusu. Śledztwo

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Wypadek na Czerniakowskiej
Wypadek na Czerniakowskiej
Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.plWypadek na Czerniakowskiej

Zmarła piesza potrącona przez kierowcę autobusu miejskiego na Czerniakowskiej. Prokuratura bada okoliczności wypadku. Postępowanie jest na razie prowadzone w sprawie, co oznacza, że nikt nie usłyszał zarzutów.

Do wypadku doszło w czwartkowe południe, 1 grudnia. Policja podała wówczas, że kierowca autobusu linii 131 jechał ulicą Gagarina i skręcając w prawo, w ulicę Czerniakowską, potrącił pieszą. Nasz reporter ustalił, że kobieta przechodziła wówczas przez jezdnię na przejściu z sygnalizacją świetlną.  

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Piesza była reanimowana, a następnie przewieziono ją do szpitala. Okazało się jednak, że jej życia nie udało się uratować. Prokuratura potwierdza informację o tym, że kobieta zmarła.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Śledztwo w sprawie potrącenia pieszej przez autobus miejski

Teraz śledczy badają okoliczności potrącenia. - Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów wszczęła śledztwo o czyn z artykułu 177 paragraf 2 Kodeksu karnego, czyli spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Została zarządzona sekcja zwłok osoby pokrzywdzonej. Aktualnie gromadzimy materiał dowodowy - informuje prokurator Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jak zaznacza, postępowanie prowadzone jest w sprawie. Oznacza to, że nikomu aktualnie nie przedstawiono zarzutów. - Prokuratura planuje powołanie biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków samochodowych - dodaje Skrzyniarz.

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości