Przygotuj się na:

MIESIĄC BEZ TRAMWAJÓW NA OCHOCIE i OKĘCIU

Ruszają wakacyjne prace torowe. Od poniedziałku 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicą Grójecką i aleją Krakowską.

  Stadion Narodowy ponownie otwiera się dla zwiedzających

  TVN Warszawa | Najnowsze

  Autor:
  kk
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  Stadion Narodowy ponownie otwiera się dla zwiedzającychTVN24
  wideo 2/2
  TVN24Stadion Narodowy ponownie otwiera się dla zwiedzających

  Po trzymiesięcznej przerwie można już zwiedzać Stadion Narodowy. Podczas wizyty goście będą musieli dostosować się do nowych zasad bezpieczeństwa, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Wprowadzono też limit osób przebywających jednocześnie w obiekcie.

  OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

  PGE Narodowy otworzył się ponownie dla gości 11 czerwca. Na jego terenie pojawiły się urządzenia z płynem do dezynfekcji rąk i oznaczenia przypominające o zachowywaniu zasad bezpieczeństwa. Zwiedzający będą mogli zakupić na miejscu maseczki. Zasłanianie ust i nosa będzie obowiązkowe podczas całej wizyty.

  - Zachowujemy reżim sanitarny. Długo przygotowywaliśmy się na to, żeby zabezpieczeni byli zarówno zwiedzający, jak i nasi pracownicy - powiedziała w rozmowie z reporterem TVN24 Bernadetta Nowak, kierowniczka ds. wycieczek na PGE Narodowym.

  Dwie opcje zwiedzania

  Od czwartku możliwe jest zwiedzanie indywidualne oraz w 15-osobowej grupie z przewodnikiem. - Wycieczki z przewodnikiem zaczynają się o godzinie 11. Na początek uruchomiliśmy mniej tras, żeby zobaczyć, jak to będzie wyglądało. Widzimy, że sprzedaż ruszyła pełną parą. Na piątek nie ma już biletów na pewne godziny. W tygodniu zapraszamy na pięć wycieczek z przewodnikiem, w weekend jest sześć tras dedykowanych - mówi Nowak.

  Na osoby zwiedzające indywidualnie czekają dwie trasy: "Piłkarskie emocje" i "Poczuj się jak VIP". W ramach wizyty zobaczyć będzie można trybuny i płytę boiska, szatnię zawodników, salę odnowy biologicznej czy lożę VIP. Oprócz tego jest też możliwość wejścia na punkt widokowy na górnej trybunie stadionu.

  Sprzedaż biletów prowadzona jest przez internet oraz w kasie obiektu. Osoby zainteresowane zwiedzaniem grupowym powinny zarezerwować termin z przynajmniej czterodniowym wyprzedzeniem. Mogą to zrobić online, osobiście lub przez telefon.

  Stadion będzie czynny przez siedem dni w tygodniu.

  Centrum Mądrej Zabawy

  Jak dodała Nowak, w czwartek uruchomiono ponownie Centrum Mądrej Zabawy, dedykowane dla dzieci do 10. roku życia. Obecnie jednocześnie może przebywać tam o połowę mniej osób niż dotychczas. Wprowadzona została także pięcioetapowa procedura dezynfekcji we wszystkich strefach centrum.

  Bilet do centrum także można kupić przez internet lub przed wejściem do obiektu.

  Autor:kk

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock