Jechali na grzyby, zatrzymali dilera

Autor:
kk/r
Źródło:
PAP
KRP Warszawa VIPolicjanci zatrzymali oskarżonego o handel narkotykami

Weekendowy wyjazd na grzyby zakończył się dla małżeństwa policjantów z Targówka zatrzymaniem przestępcy poszukiwanego listem gończym. Dzięki ich czujności do aresztu śledczego trafił mężczyzna oskarżony o handel narkotykami.

Policyjne małżeństwo w dniu wolnym od służby wybrało się na grzyby do pobliskiego Stanisławowa Pierwszego. W trasę ruszyli w niedzielny poranek, około godziny 10.30. W pewnym momencie kryminalny z komendy na Targówku zwrócił uwagę na kobietę za kierownicą jadącej z naprzeciwka toyoty.

- Z jego operacyjnej wiedzy wynikało, że była to partnerka poszukiwanego listem gończym 38-latka, który najprawdopodobniej podróżował jako pasażer, tuż za siedzeniem kierowcy - relacjonuje Paulina Onyszko z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Na siedzeniu pasażera był poszukiwany listem gończym

Mężczyzna postanowił zawrócić i ruszyć za autem. Chwilę później wspólnie z żoną zatrzymał kierującą to kontroli. Policjanci sprawdzili tożsamość obu osób. Jak podaje Onyszko, szybko potwierdzili, że 38-letni pasażer jest faktycznie poszukiwany listem gończym przez sąd na Woli celem tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Okazało się, że mężczyzna był oskarżony o handel narkotykami.

Policjanci zatrzymali ściganego mężczyznę i o poinformowali o tym swoich bezpośrednich przełożonych. Funkcjonariusze bardzo szybko zjawili się na miejscu, by udzielić im asysty podczas doprowadzenia 38-latka do jednostki policji. - Policjanci zrezygnowali z osobistych planów i przejechali do komisariatu przy ulicy Chodeckiej, by sporządzić niezbędną dokumentację w związku z zatrzymaniem poszukiwanego - zaznaczyła Onyszko.

38-latek trafił do aresztu śledczego.

Informowaliśmy o ujawnieniu ponad czterech kilogramów heroiny w bagażu obywatela Tanzanii:

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej znaleźli w bagażu ponad 4 kilogramy narkotyków
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej znaleźli w bagażu ponad 4 kilogramy narkotykówIzba Administracji Skarbowej w Warszawie

Autor:kk/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KRP Warszawa VI

Pozostałe wiadomości