"Węglarz" i "Egon" zatrzymani. Policja: mieli swój system kradzieży samochodów

Autor:
dg
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże aut

Stołeczni policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzieże samochodów. Jak podają funkcjonariusze, 36- i 47-latek mieli z parkingów przy warszawskich centrach handlowych kraść samochody marki Toyota - dwa w ostatnim czasie zniknęły z Targówka i Białołęki.

Jak poinformowała Edyta Adamus z Komendy Stołecznej Policji, dwaj podejrzani mężczyźni o pseudonimach Węglarz i Egon opracowali swój system kradzieży samochodów, których dokonywali przy użyciu urządzenia elektronicznego wpinanego w układ kierowniczy. - Działali głównie na dużych warszawskich parkingach zlokalizowanych w okolicy centrów handlowych. Na miejsce popełnienia przestępstwa 36- i 47-latek podjeżdżali zazwyczaj wypożyczoną skodą - opisała policjantka.

Dodała, że w ostatnim czasie podejrzani dokonali dwóch kradzieży samochodów toyota auris. Do pierwszej z nich doszło przy centrum handlowym na Targówku, do kolejnej - na Białołęce.

- Mężczyźni zostali zatrzymani w miejscach swojego zamieszkania. Ponadto policjanci do badań mechanoskopijnych zabezpieczyli pojazdy, którymi się poruszali. Wśród nich znalazły się toyota auris i kia sportage - przekazała Adamus.

Przy zatrzymanych policjanci zabezpieczyli ponad 35 tysięcy złotych. - Okazało się również, że jeden z zatrzymanych o pseudonimie Węglarz przerobił numery VIN w skradzionej na Białołęce toyocie, po czym zarejestrował samochód na swoje nazwisko - wskazała Edyta Adamus. Już po odzyskaniu pojazdu przez policjantów właściciel auta rozpoznał je po charakterystycznych cechach.

36- i 47-latek usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do pojazdu. Decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.

Przeczytaj również: Podawał się za aktualnego właściciela dwóch aut. Oba kilka dni wcześniej skradziono w Warszawie:

Funkcjonariusze odzyskali dwa samochody i zatrzymali 37-latka (materiał z 26.04.2021)
Funkcjonariusze odzyskali dwa samochody i zatrzymali 37-latka26.04| Funkcjonariusze odzyskali dwa samochody i zatrzymali 37-latka. Mężczyzna usłyszał zarzuty paserstwa. KRP VII w Warszawie

Autor:dg

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości