Przygotuj się na:

PRACE NA "OBWODNICY" GOCŁAWIA

Mieszkańców Gocławia czekają weekendowe utrudnienia w ruchu. W piątek wieczorem drogowcy rozpoczną wymianę nawierzchni ulicy Meissnera. Północno-wschodnia jezdnia będzie wyłączona z ruchu do poniedziałkowego poranka.

Kary po piątkowych protestach. "Liczby zgonów, zachorowań obligują nas do zdecydowanego działania"

Najnowsze

Autor:
kz/r
Źródło:
PAP
Konfederacja zorganizowała protest przedsiębiorców na NowogrodzkiejTVN24
wideo 2/3
TVN24Konfederacja zorganizowała protest przedsiębiorców na Nowogrodzkiej

Policjanci wylegitymowali 370 uczestników piątkowych zgromadzeń na ulicach Warszawy. W blisko 170 przypadkach kierowane będą wnioski o ukaranie do sądu. W ponad 30 nałożono mandaty. Dwie osoby zatrzymano – poinformował w sobotę rzecznik stołecznej policji nadkomisarz Sylwester Marczak.

- Liczby zgonów, zachorowań, osób zarażonych obligują nas do zdecydowanego działania. Wczorajsze zabezpieczenia były tego przykładem – przekazał Sylwester Marczak. Przypomniał, że w piątek odbyło się kilka zgromadzeń na ulicach Warszawy. Zaznaczył, że były one niezgodne z obowiązującymi obostrzeniami ze względu na liczbę ich uczestników. - Tylko w ich trakcie policjanci wylegitymowali 370 osób. W blisko 170 przypadkach kierowane będą wnioski o ukaranie do sądu. W ponad 30 nałożono mandaty karne. Mówimy między innymi o łamaniu obostrzeń, ale również o wykroczeniach w ruchu drogowym czy o wykroczeniach porządkowych, na przykład spożywania alkoholu w miejscach publicznych – powiedział.

Dodał, że w 169 przypadkach skierowane zostaną notatki do sanepidu. - Dwie osoby zostały zatrzymane. Chodzi o odmowę podania swoich danych – przekazał Marczak.

Piątkowe protesty w stolicy

W piątek odbył się między innymi protest przeciwko wyrokowi TK w sprawie aborcji, który zakończył się przed godziną 21.00 na placu Defilad. Uczestnicy manifestacji zgromadzili się tam około godz. 19. Wkrótce po rozpoczęciu zgromadzenia demonstrantów otoczyły policyjne furgonetki. Wielu uczestników protestu wylegitymowała policja.

Protesty w Warszawie, Kaliszu i WrocławiuTVN24

Także w piątek na placu Zamkowym w Warszawie odbył się protest zamkniętych z powodu epidemii przedstawicieli branż hotelarskiej, gastronomicznej, fitness i rozrywkowej. Przedsiębiorcy przedstawili swoje postulaty o wsparcie do rządu i zbierali podpisy pod petycją w tej sprawie. Do protestu dołączyli się m.in. właściciele sal zabaw, kierowcy autokarów turystycznych i pracownicy biur podróży.

Protest przedsiębiorców przed siedzibą PiSTVN24

Protesty przeciwników zaostrzania prawa aborcyjnego trwają od 22 października, gdy Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r., zezwalający na dopuszczalność aborcji w razie dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. W ramach trwających od ponad tygodnia protestów w sprawie orzeczenia TK w piątek w stolicy odbył się tzw. marsz na Warszawę.

Protest "Marsz na Warszawę"

Policja pilnuje domu Jarosława Kaczyńskiego TVN24
wideo 2/14

Autor:kz/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24