Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

Najnowsze

Patrole na bulwarach. Sprawdzają, czy spacerowicze noszą maseczki

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
PAP
TVN24Sobotnie tłumy na Bulwarach Wiślanych

Straż miejska i policja powracają do intensywnego patrolowania bulwarów i nadwiślańskich plaż. Działania są związane ze wzrostem liczby spacerowiczów. Funkcjonariusze przypominają, że nad Wisłą nadal obowiązuje wprowadzony rok temu zakaz spożywania alkoholu.

Ostatni weekend pokazał, że nad Wisłę ściągają tłumy warszawiaków. Zdjęcia wykonane w sobotę przez operatora TVN24 pokazują, że tego dnia nie brakowało spacerowiczów, pośród których nie każdy pamiętał o obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką.

- Strażnicy miejscy i policjanci także wrócili na bulwary i Poniatówkę – informuje Sławomir Smyk z referatu prasowego stołecznej straży miejskiej. - Od środy w tych miejscach prowadzone są skoordynowane działania prewencyjne straży miejskiej i policji. W zależności od pory dnia i nasilenia ruchu pieszego, brzegi rzeki patroluje nawet kilkudziesięciu funkcjonariuszy – zaznacza.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Sobotnie tłumy na Bulwarach WiślanychTVN24

Na bulwarach obowiązuje zakaz spożycia alkoholu

Wyjaśnia, że działania służb intensyfikowane są po południu i wieczorem oraz w weekendy. - Obecność strażników i policjantów ma na celu skłonienie spacerowiczów do zachowań odpowiedzialnych i zgodnych z przepisami – dodaje.

- Przypominamy, że w związku z sytuacją pandemiczną, w miejscach ogólnodostępnych obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa maseczką oraz obowiązek zachowania dystansu społecznego – mówi.

Straż miejska przypomina też, że na bulwarach i plaży obowiązuje nadal zakaz spożywania alkoholu. Takie przepisy wprowadzili w maju ubiegłego roku warszawscy radni.

Autor:kk/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości