Matka zgłosiła zaginięcie dziecka. Dziewczynka była w galerii, z opiekunką zatrzymaną za kradzież sklepową

Autor:
kz/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KSPZatrzymana kobieta

31-letnia opiekunka zabrała 18-miesięczną podopieczną do galerii handlowej. Tam, jak ustaliła policja, kradła ubrania. W tym samym czasie matka dziewczynki zgłosiła zaginięcie dziecka.

Do żoliborskiego komisariatu zgłosiła się mama 18-miesięcznej dziewczynki, aby zgłosić jej zaginięcie.

- Kobieta od kilku godzin nie mogła skontaktować się z opiekunką, której powierzyła swoją córeczkę. Policjanci z Żoliborza zadziałali błyskawicznie - zapewnia Elwira Kozłowska z żoliborskiej policji.

- Mundurowi w systemach policyjnych sprawdzili dane personalne kobiety i jakież było ich zdziwienie, gdy okazało się, że kobieta kilkanaście minut wcześniej była legitymowana przez śródmiejskich policjantów - dodaje policjantka.

Zarzuty

Funkcjonariusze z Żoliborza skontaktowali się z mundurowymi ze Śródmieścia. Okazało się, że kobieta została zatrzymana na gorącym uczynku kradzieży, w jednym ze sklepów z odzieżą .

- Mundurowi udali się do galerii handlowej, gdzie wraz z zatrzymaną 31-latką znajdowała się 18-miesięczna dziewczynka. Dziecko zostało przekazane w bezpieczne ramiona mamy, a opiekunka została przewieziona do żoliborskiego komisariatu - mówi policjantka.

31-latka usłyszał zarzuty za kradzież ubrań o wartości 759 złotych oraz za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Nieodpowiedzialnej opiekunce grozi teraz kara do pięciu lat więzienia.

Nietypowe kradzieże

Kamera zarejestrowała moment kradzieży
Kamera zarejestrowała moment kradzieżyksp
wideo 2/4

Autor:kz/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości