Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Najnowsze

Kolejna podwyżka, noc "na Kolskiej" będzie droższa

Najnowsze

Autor:
kk/gp
Źródło:
PAP
Mateusz Szmelter /tvnwarszawa.plRadni podnieśli opłaty za pobyt w stołecznej izbie wytrzeźwień

Będzie kolejna podwyżka opłat za pobyt w izbie wytrzeźwień. Stołeczni radni przyjęli w czwartek uchwałę w tej sprawie. W jej uzasadnieniu wskazano, że wysokość stawki zostaje podniesiona do maksimum wskazanego na początku roku przez Ministerstwo Zdrowia.  

Rada Warszawy opowiedziała się w czwartek za przyjęciem uchwały w sprawie wysokości opłat za pobyt w Stołecznym Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych na Kolskiej. W jej uzasadnieniu wyjaśniono, że maksymalna stawka wynosi 326 złotych 87 groszy. Określono ją w obwieszczeniu Ministra Zdrowia z 29 stycznia 2021 roku w sprawie maksymalnej wysokości opłaty za pobyt w izbie wytrzeźwień, placówce lub jednostce policji.

W związku z nowymi regulacjami radni zdecydowali, że opłata za jednorazowy pobyt w izbie wytrzeźwień zostanie podniesiona do kwoty 326 złotych. Od września ubiegłego roku wynosiła ona 316 złotych, natomiast przed tą podwyżką, za pobyt na Kolskiej trzeba było zapłacić 298,18 złotego.

Dla porównania, za podobną kwotę można wynająć pokój w czterogwiazdkowym hotelu w samym centrum stolicy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Droższy pobyt w Dziale Przerywania Ciągów Alkoholowych

Podwyżki dotyczą również osób przyjętych do Działu Przerywania Ciągów Alkoholowych. Opłata będzie wynosić 450 złotych za pokój jednoosobowy lub 400 złotych za dobę w pokoju dwuosobowym.

Ponadto w zależności od ilości dni pobytu (maksymalnie do siedmiu dni) koszt dobowy będzie malał (proporcjonalnie do dłuższego pobytu) do poziomu 310 złotych (pokój jednoosobowy) i 248 zł (pokój dwuosobowy).

Opłaty za pobyt w Dziale Przerywania Ciągów AlkoholowychRada m.st. Warszawy

Informowaliśmy też o obywatelskim zatrzymaniu pijanego kierowcy na moście Grota-Roweckiego:

Obywatelskie zatrzymanie na moście Grota-Roweckiego
Obywatelskie zatrzymanie na moście Grota-RoweckiegoArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:kk/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter /tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości