Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Warszawa pod wodą. "Podtopione piwnice i garaże"

Warszawa

Marcin Gula/ tvnwarszawa.plZalana ulica Wirażowa

W związku z dużymi opadami deszczu doszło do wielu podtopień. Straż interweniowała w wielu miejscach na terenie całego miasta. Zdjęcia pokazujące podtopione ulice na Bielanach otrzymaliśmy na Kontakt24 od @Konrada.

- Zalane domy na ulicy Lektykarskiej. Nie wytrzymała kanalizacja - napisał @Konrad. Zalana była również ulica Wirażowa.

Mokry wtorek

Cały wtorkowy wieczór padało. W nocy pogoda nie poprawiła się. Skutki tego ulewnego deszczu odnotowali mieszkańcy Warszawy.

- W tej chwili trudno jest oszacować liczbę zgłoszeń, jaką otrzymaliśmy. Strażacy cały czas interweniują. Najwięcej zgłoszeń otrzymaliśmy z ulicy Gdańskiej i Komorowskiej - poinformował we wtorek asp. Jerzy Frelek z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy.

Dodał, że zgłoszenie przede wszystkim dotyczą podtopień piwnic i garaży.

- W sumie interweniowaliśmy dziewięć razy. Były to działania związane z opadami deszczu - podsumowuje w środę Robert Gołębiowski ze straży pożarnej. - Głównie pracowaliśmy przy wypompowaniu wody z piwnic budynków znajdujących się przy ul. Gdańskiej na Żoliborzu- dodaje.

To jednak nie jedyne interwencje strażaków. Wraz z silnymi opadami deszczu wiał wiatr. - Jedenaście razy braliśmy udział w akcji wycinania i usuwania połamanych drzew i konarów - wyjaśnia Gołębiowski.

Deszcz przeszkodził w rozegraniu meczu

Duże opady deszczu uniemożliwiły także rozegranie meczu Polska - Anglia na Stadionie Narodowym. Został on przełożony na środę, na godzinę 17, o ile warunki atmosferyczne na to pozwolą.

Synoptycy nie zapowiadają w stolicy tak intensywnych deszczów.

Czytaj także na Kontakcie 24.