Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Warszawa poczeka na ekspresówkę do Katowic

TVN Warszawa

| EurosportO trasie w pełnej krasie

Trwa przebudowa trasy nr "8" między Piotrkowem Trybunalskim a Rawą Mazowiecką, ponad 70 km od Warszawy. Co z odcinkiem bezpośrednio do stolicy? – Nie wymaga remontu – ucina przedstawiciel GDDKiA.

Reporter TVN Warszawa Filip Chajzer wybrał się na podróż krajową "8" w kierunku Katowic. Przejazd zaczyna w stolicy. Droga do Mszczonowa bez utrudnień, te zaczną się dopiero w Rawie Mazowieckiej.

To właśnie 60 km odcinek między Rawą a Piotrkowem Trybunalskim powoduje wzrost ciśnienia u kierowców. Korki wydają się tutaj nie mieć końca, podobnie jak zwężenia. - Organizacja jest skandaliczna, jest niekończący się korek, ruch wahadłowy. Na odcinku kilkudziesięciu kilometrów samochody jadą od jednego zwężenia do drugiego – mówi jeden z kierowców.

Warszawa poczeka

Utrudnieniom winne są prace modernizacyjne. – Chcemy dostosować parametry tego odcinka do parametrów drogi ekspresowej. Dzięki temu podróżowanie będzie bezpieczniejsze – zapewnia Marcin Hadaj, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowej i Autostrad.

Droga ekspresowa będzie, ale na razie pomiędzy Piotrkowem a Rawą. Co z odcinkiem od Rawy do Warszawy? – Ten odcinek nie wymaga remontu – wyjaśnia Hadaj. Ponadto jak zapewnia GDDKiA cała trasa A8 ma być ekspresówką. – Nie wiemy kiedy to się stanie – dodaje rzecznik.

Fragment ekspresówki w łódzkiem ma powstać do maja 2012 roku, aby zapewnić płynność ruchu zbudowanych zostanie 14 węzłów oraz 70 mostów i wiaduktów.

Filip Chajzer bf