Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Warszawa poczeka na ekspresówkę do Katowic

Warszawa

| EurosportO trasie w pełnej krasie

Trwa przebudowa trasy nr "8" między Piotrkowem Trybunalskim a Rawą Mazowiecką, ponad 70 km od Warszawy. Co z odcinkiem bezpośrednio do stolicy? – Nie wymaga remontu – ucina przedstawiciel GDDKiA.

Reporter TVN Warszawa Filip Chajzer wybrał się na podróż krajową "8" w kierunku Katowic. Przejazd zaczyna w stolicy. Droga do Mszczonowa bez utrudnień, te zaczną się dopiero w Rawie Mazowieckiej.

To właśnie 60 km odcinek między Rawą a Piotrkowem Trybunalskim powoduje wzrost ciśnienia u kierowców. Korki wydają się tutaj nie mieć końca, podobnie jak zwężenia. - Organizacja jest skandaliczna, jest niekończący się korek, ruch wahadłowy. Na odcinku kilkudziesięciu kilometrów samochody jadą od jednego zwężenia do drugiego – mówi jeden z kierowców.

Warszawa poczeka

Utrudnieniom winne są prace modernizacyjne. – Chcemy dostosować parametry tego odcinka do parametrów drogi ekspresowej. Dzięki temu podróżowanie będzie bezpieczniejsze – zapewnia Marcin Hadaj, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowej i Autostrad.

Droga ekspresowa będzie, ale na razie pomiędzy Piotrkowem a Rawą. Co z odcinkiem od Rawy do Warszawy? – Ten odcinek nie wymaga remontu – wyjaśnia Hadaj. Ponadto jak zapewnia GDDKiA cała trasa A8 ma być ekspresówką. – Nie wiemy kiedy to się stanie – dodaje rzecznik.

Fragment ekspresówki w łódzkiem ma powstać do maja 2012 roku, aby zapewnić płynność ruchu zbudowanych zostanie 14 węzłów oraz 70 mostów i wiaduktów.

Filip Chajzerbf