Przygotuj się na:

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - EKSPRESOWE AUTOBUSY

Ratusz poinformował, że w najbliższy weekend zostaną uruchomione trzy dodatkowe linie autobusowe. Będą dowoziły mieszkańców w okolice cmentarzy.

Pociągi linii S3 wracają na stałą trasę

Najnowsze

Autor:
dg/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Szybka Kolej MiejskaPociągi SKM S3 wracają na stałą trasę

Pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej S3 do Lotniska Chopina znów będą kursować przez linię średnicową, na swojej podstawowej trasie przez Warszawę Wschodnią i Centralną.

Od grudnia ubiegłego roku pociągi SKM linii S3 prowadzącej z Radzymina/Wieliszewa/Legionowa do Lotniska Chopina jeździły objazdem linią obwodową przez stacje: Warszawa ZOO, Warszawa Gdańska, Powązki, Koło, Młynów, Wolę, Warszawa Zachodnia i dalej przez Aleje Jerozolimskie, Rakowiec, Żwirki i Wigury oraz Służewiec.

S3 wraca na linię średnicową

Jak poinformowała SKM, PKP PLK zakończyły etap budowy nowego przystanku kolejowego na Targówku i przywracają pełny ruch na linii kolejowej nr 9, pomiędzy stacjami Warszawa Wschodnia a Praga. Dlatego od niedzieli, 27 września pociągi wrócą na swoją stałą trasę przez dworce Wschodni, Centralny i Zachodni do Lotniska Chopina. Ale nie wszystkie.

"Z uwagi na ograniczoną przepustowość dalekobieżnej linii średnicowej, dwa pociągi oznaczone w rozkładzie jako linia S30, zostaną skierowane przez podmiejską linię średnicową i zatrzymają się na przystankach: Warszawa Stadion, Warszawa Powiśle, Warszawa Śródmieście i Warszawa Ochota. Będą to kursy z Radzymina na Lotnisko Chopina – poranny o godz. 4.30 (odjazd z przystanku Warszawa Śródmieście o godz. 5.20) i popołudniowy o godz. 16.30 (odjazd z przystanku Warszawa Śródmieście o godz. 17.22)" - czytamy w komunikacie przewoźnika.

Jednocześnie przestanie obowiązywać wzajemne honorowanie biletów Kolei Mazowieckich i Zarządu Transportu Miejskiego na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia peron 8 (przez Warszawę Gdańską) – Warszawa Lotnisko Chopina (w obu kierunkach).

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o podpisaniu umowy na gruntowny remont Dworca Zachodniego:

Tak ma wyglądać Dworzec Zachodni po modernizacji

Autor:dg/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Szybka Kolej Miejska