Po zajściach 11 listopada policja publikuje zdjęcia kolejnych poszukiwanych

Najnowsze

Autor:
kz
Źródło:
PAP
"Celem naszego działania nie są dziennikarze. Celem naszego działania są osoby, które łamią prawo, które są chuliganami"TVN24
wideo 2/17
Starcia z policją podczas Święta Niepodległości w Warszawie

Śródmiejscy funkcjonariusze opublikowali kolejne wizerunki osób, które miały brać udział w zajściach podczas marszu narodowców. Apelują, by każdy, kto rozpoznaje mężczyzn, skontaktował się z komendą rejonową.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Policjanci ze Śródmieścia poszukują osób, które - jak podają funkcjonariusze - 11 listopada tego roku dopuściły się naruszeń prawa w rejonie ronda de Gaulle’a i Alej Jerozolimskich.

"Każdy, kto na zamieszczonych poniżej kadrach rozpoznaje widoczne tam osoby, proszony jest o kontakt telefoniczny lub osobisty z policjantami w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21" - podała stołeczna komenda, która na swojej stronie internetowej opublikowała w czwartek 73 zdjęcia uczestników zamieszek.

Informacje w tej sprawie można przekazać, dzwoniąc na numery telefonów: +48 47 723-70-20, + 48 47 723-79-40, +48 47 723-91-50, +48 47 723-91-30 albo w formie elektronicznej pisząc na adres: komendant.krp1@policja.gov.pl

Jak poinformował rzecznik śródmiejskiej policji Robert Szumiata, do tej pory po opublikowaniu zdjęć poszukiwanych, policjanci zatrzymali osiem osób, w tym mężczyznę podejrzanego o wywołanie pożaru w mieszkaniu przy alei 3 Maja.

Zdjęcia wszystkich poszukiwanych znajdują się na stronie śródmiejskiej komendy.

Zamieszki podczas marszu

11 listopada ulicami Warszawy przeszedł marsz narodowców. Mimo że - zgodnie z zapowiedziami organizatorów - miał być zmotoryzowany, wielu uczestników brało w nim udział pieszo. Podczas marszu doszło do starć z policją, które miały miejsce między innymi w rejonie ronda de Gaulle'a, a także w okolicach Stadionu Narodowego. Do działań ruszyły pododdziały zwarte, które użyły środków przymusu bezpośredniego - gazu łzawiącego i broni gładkolufowej.

Jak informowała dzień po marszu KSP, w związku z przestępstwami zatrzymano 36 osób, wystawiono także ponad 260 mandatów, do sądu trafiło 420 wniosków o ukaranie. Rannych zostało 35 policjantów.

Autor:kz

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KSP