Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

W sobotę i niedzielę, 26 i 27 września, odbędzie się 42. Orlen Maraton Warszawski. Trasa tegorocznej edycji biegu będzie prowadziła 5-kilometrową pętlą, między innymi Krakowskim Przedmieściem, Miodową i Bonifraterską. Organizacja biegu wiąże się ze zmianami w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

Płatne parkowanie na Pradze. Część ulic zmieni się w jednokierunkowe

Najnowsze

Autor:
dg/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak/tvnwarszawa.plDrogowcy przygotowują się do wprowadzenia SPPN na Woli

Zarząd Dróg Miejskich przypomina, że od 7 września płatne parkowanie zacznie obowiązywać na kolejnych obszarach Woli i Pragi Północ. W rozszerzonej strefie na prawym brzegu Wisły powstanie około 3,1 tys. wyznaczonych miejsc parkingowych. A to oznacza zmiany w ruchu.

Zarówno na Woli, jak i na Pradze Północ trwają przygotowania do rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Jak zaznaczył w komunikacie ZDM, zgodnie z przepisami, aby wprowadzić opłaty, konieczne jest oznakowanie wszystkich miejsc postojowych. Na Pradze Północ zmiany będą dotyczyć kilkudziesięciu ulic o łącznej długości 23 kilometrów. Dla każdej z nich przygotowany został projekt nowej stałej organizacji ruchu. Niektóre staną się jednokierunkowe, a uzyskane w ten sposób miejsce zostanie przeznaczone na parkowanie.

Jednokierunkowe ulice na Pradze Północ

Od 7 września na Pradze Północ jednokierunkowe staną się: Bródnowska (od Szwedzkiej do 11 Listopada), Kowelska (od Strzeleckiej do Kowieńskiej), Środkowa (od Kowieńskiej do Strzeleckiej), Środkowa (od Stalowej do Strzeleckiej), Konopacka (od Wileńskiej do Małej), Mała (od Konopackiej do Inżynierskiej), Wieczorkiewicza (od Markowskiej do Brzeskiej), Zaokopowa (od Wileńskiej do Małej), Grodzieńska (od Kosmowskiej w stronę Białostockiej), Tarchomińska (od Wiosennej do Białostockiej).

Zmiany w organizacji ruchu na Pradze Północ po wprowadzeniu SPPNZDM

Zmiany w oznakowaniu są już wprowadzane. W niektórych miejscach wiąże się to z koniecznością czasowego przestawienia aut, aby umożliwić wykonanie malowania. "Znaki zakazu z informacją o takim obowiązku są ustawiane z odpowiednim wyprzedzeniem" - zaznaczył ZDM.

W związku z uruchomieniem SPPN na Pradze Północ przeniesienie parkowania z chodnika na jezdnię ZDM przewiduje również: na Jagiellońskiej pomiędzy rondem Starzyńskiego a placem Hallera, Ratuszowej wzdłuż zoo, Wileńskiej, brukowanym odcinku Ząbkowskiej oraz na Białostockiej na odcinku pomiędzy Nieporęcką a Brzeską.

O zmianach w organizacji ruchu na Woli informowaliśmy na tvnwarszawa.pl tydzień temu.

Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego po zmianachOpenStreetMap

Autor:dg/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZDM