Miasto rozszerza strefę płatnego parkowania, będą zmiany w oznakowaniu miejsc parkingowych

Najnowsze

Autor:
dg/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
wideo 2/5
Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plStrefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego

Zarząd Dróg Miejskich rozpisał przetarg na nowe oznakowanie miejsc parkingowych na Ochocie i Żoliborzu. Prace mają rozpocząć się jeszcze przed wakacjami.

"Zadaniem wyłonionego wykonawcy będzie odpowiednie oznakowanie miejsc parkingowych. Pod tym kryje się szereg czynności do wykonania. To m.in. odświeżenie wytartego oznakowania poziomego, namalowanie go w lokalizacjach, w których obecnie go nie ma, a będą przewidziane przyszłe miejsca postojowe, wyznaczenie niebieskich "kopert" do parkowania dla osób niepełnosprawnych, wreszcie wstawienie znaków pionowych określających zasady parkowania" - poinformowali drogowcy.

Jak zastrzegają, wprowadzenie nowego oznakowania to duże przedsięwzięcie organizacyjne, dlatego prace mają się rozpocząć jeszcze przed wakacjami. Chcą zdążyć przed początkiem września, kiedy SPPN zostanie rozszerzona na obszarze obu dzielnic. "O skali może świadczyć fakt, że w obszar SPPN w tym roku wejdzie niemal dwukrotnie większa liczba miejsc postojowych niż w zeszłym roku, kiedy strefa rozszerzyła się o Pragę-Północ i część Woli" - podkreśla ZDM w komunikacie.

SPPN rozszerzona o Żoliborz i OchotęZDM

Rozszerzona SPPN

15 kwietnia podczas sesji radni zdecydowali o poszerzeniu Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego o kolejne dwie dzielnice: Żoliborz i Ochotę. Wprowadzenie zmian w życie zaplanowano na 6 września. Liczba płatnych miejsc parkingowych wzrośnie z 38 do 52 tysięcy. W uchwale znalazła się również nowa opcja wykupu droższego abonamentu obszarowego, która pozwala zostawić samochód na większym obszarze w obrębie miejsca zamieszkania. Taki abonament będzie kosztować 600 złotych rocznie. Warszawiacy zamieszkujący dzielnice objęte SPPN będą mogli pozostać przy podstawowym abonamencie rejonowym, za który płacą 30 złotych rocznie. W tym przypadku samochód można zostawić w promieniu 150 metrów od miejsca zameldowania oraz w obrębie ośmiu parkometrów.

Tydzień później ZDM ogłosił przetarg na wykonanie projektów powiększenia Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego między innymi o obszary Saskiej Kępy i części Mokotowa. Jesienią plany będą konsultowane z mieszkańcami.

Autor:dg/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZDM