"Warszawa łączy się z rodzinami ofiar tragicznego wybuchu i wszystkimi mieszkańcami Bejrutu"

Najnowsze

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Silna eksplozja w Bejrucie TVN24
wideo 2/19
Eksplozja w stolicy Libanu - Bejrucie

Pałac Kultury i Nauki został podświetlony w barwach libańskiej flagi. Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski napisał wcześniej, że jest to gest solidarności z ofiarami wybuchu w Bejrucie.

We wtorek późnym popołudniem Bejrutem wstrząsnęła potężna eksplozja, powodując śmierć co najmniej 145 osób i raniąc około pięć tysięcy. Przyczyną eksplozji był wybuch kilku tysięcy ton azotanu amonu przechowywanego w porcie w Bejrucie.

Prezydent Trzaskowski poinformował w czwartek na Twitterze, że w geście solidarności z mieszkańcami Bejrutu PKiN zostanie podświetlony w barwach Libanu. "Warszawa łączy się z rodzinami ofiar tragicznego wybuchu i wszystkimi mieszkańcami Bejrutu. W geście solidarności i wsparcia Pałac Kultury i Nauki zostanie dzisiaj podświetlony w barwach flagi Libanu" - napisał Trzaskowski.

W czwartkowy wieczór warszawiacy mogli podziwiać pałac w kolorach czerwieni, bieli i zieleni.

Strażacy na pomoc Libanowi

Z kolei w środę z Warszawy do Bejrutu wyleciał samolot ze strażakami, zespołem medycznym i pomocą dla Libanu, między innymi sprzętem medycznym, lekami i środkami opatrunkowymi. Jak wskazywali przedstawiciele MSZ, to "pierwszy krok" pomocy Libańczykom ze strony Polski. Resort nie wykluczył też, że kolejny transport jest możliwy w przyszłym tygodniu.

Pałac Kultury i Nauki podświetlony w kolorach flagi Libanu Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Raporty: