Pierwsze elektryczne radiowozy w stołecznej policji

Najnowsze

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Komenda Stołeczna PolicjiKomenda Stołeczna Policji kupiła ekologiczne radiowozy

W czwartek na dziedzińcu Pałacu Mostowskich odbyła się prezentacja sześciu zakupionych przez Komendę Stołeczną Policji samochodów Hyundai Kona z napędem elektrycznym. Ekologiczne radiowozy zasilą flotę pojazdów dwóch komend rejonowych: Śródmieścia oraz Mokotowa.

O przetargu na ekologiczne radiowozy informowaliśmy na tvnwarszawa.pl na początku lutego. - Chcemy dbać o ekologię, wpisywać się w pozytywny trend ograniczania ilości spalin, dołożyć swoją cegiełkę i dać dobry przykład proekologicznych działań. Tam, gdzie można stosować elektryczne auta bez straty dla efektywności służby, będziemy wykorzystywać ekologiczne rozwiązania - mówił wtedy Mariusz Mrozek z KSP.

Zakupione przez policję hyundaie posiadają akumulator o pojemności 64 kWh, co pozwala na przejechanie w ruchu miejskim około 550 kilometrów. Elektryczny napęd oferuje moc 204 KM. Samochód rozpędza się do setki w 7,6 sekundy. "Hyundai Kona podczas jazdy miejskiej może zużyć energię nawet poniżej 13 kWh/100 km" - zachwalają funkcjonariusze. Ponadto auta są wyposażone w automatyczną klimatyzację, podgrzewane fotele i kierownicę, kamerę cofania oraz czujniki parkowania (z przodu i z tyłu), a także nawigację, reflektory LED, zestaw Bluetooth oraz system nagłośnienia KRELL.

Z nowych aut będą korzystać policjanci z dwóch komend rejonowych. "Cztery pojazdy będą użytkowane przez śródmiejskich policjantów, natomiast dwa - trafią do mokotowskiego pionu prewencji" - czytamy w komunikacie policji. Łączny koszt inwestycji to ponad milion złotych, z czego 50 procent sfinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP