Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

Najnowsze

Zamkną sześć końcowych stacji metra. W weekend prace modernizacyjne na Ursynowie

Najnowsze

Autor:
kz/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
ZTMWeekendowe utrudnienia w metrze

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

Jak przypomniał ratusz, na najbliższy weekend zaplanowano remont podstacji trakcyjno-energetycznej na stacji Ursynów. Podstacje ursynowskiego odcinka pierwszej linii metra powstały w trakcie budowy na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku, i wymagają modernizacji.

Utrudnienia i linia zastępcza

Prace potrwają od początku kursowania w sobotę do końca kursowania w niedzielę. W tym czasie pociągi będą jeździły tylko pomiędzy stacjami Młociny i Wilanowska. W sobotę, 16 października będzie obowiązywał sobotni rozkład, wraz z kursami nocnymi a w niedzielę, 17 października - świąteczny, bez kursów nocnych.

Na ursynowskim odcinku metra pasażerów przewiozą autobusy zastępczej linii ZM1, które pojadą trasą: METRO KABATY – al. Harcerzy Rzeczypospolitej – Rolna – al. Wilanowska – Puławska – METRO WILANOWSKA.

Inaczej pojadą autobusy linii 710724 i 742. Nie zakończą kursów na pętli Os. Kabaty, tylko dojadą do pętli Metro Wilanowska, ulicami: Wąwozowa – al. Komisji Edukacji Narodowej – al. Harcerzy Rzeczypospolitej – Rolna – al. Wilanowska – METRO WILANOWSKA.

Informowaliśmy o postępie prac na budowie stacji Bemowo:

Postęp prac na budowie stacji BemowoArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:kz/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZTM

Pozostałe wiadomości