Nowe skatepark i pumptruck, remonty boisk i basenów. Są pieniądze na inwestycje sportowe

Autor:
mp/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
UMRemont przejdzie między innymi Pływalnia Delfin

Stolicy przypadło prawie 700 tysięcy złotych z 10 milionów, które władze województwa mazowieckiego przeznaczyły w tym roku na inwestycje sportowe. Za te pieniądze Ursynów wybuduje nowe pumptruck i skatepark. Na Woli szykuje się remont dzielnicowej pływalni.

We wtorek członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc podpisała w tej sprawie umowy z beneficjentami.

- Wpłynęło do nas 235 wniosków o wsparcie, a kwota dofinansowania, o jaką ubiegali się w nich samorządowcy, przekroczyła trzykrotnie pulę, którą przeznaczyliśmy na realizację tego programu. To pokazuje, że ta inicjatywa jest potrzebna. Samorządowcy widzą realne efekty tego wsparcia i aplikują do samorządu o środki - podkreślił cytowany w komunikacie marszałek Adam Struzik.

"Inwestycja w zdrowie i kondycję"

- Sala sportowa, kort tenisowy czy siłownia to więcej niż tylko obiekty, to inwestycja w zdrowie i kondycję Mazowszan, które w czasie pandemii i przymusowego zamknięcia mogły zostać przez wielu zaniedbane - dodała z kolei Lanc.

Na realizację zadania samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył 10 milionów złotych, jednak - jak podkreśla urząd - maksymalne dofinansowanie jednego projektu nie mogło przekroczyć 200 tysięcy złotych i wynieść więcej niż 75 procent kosztów. Każdy samorząd mógł złożyć tylko jeden wniosek na jedno zadanie. W sumie z tej puli zrealizowanych zostanie 114 inwestycji, z czego siedem w Warszawie.

Nowy skatepark, odświeżony tor wrotkowo-rolkowy

Na Białołęce z samorządowych funduszy zmodernizowane ma zostać boisko przy ulicy Piccasa. Na Pradze Północ szykuje się z kolei remont nawierzchni w hali sportowej przy Szanajcy. Remont przejdzie także boisko szkolne do siatkówki i koszykówki przy Szkole Podstawowej numer 114 na Targówku.

Ursynowianie mogą spodziewać się budowy skateparku i pumptracku pod Kopą Cywila, zaś mieszkańcy Woli modernizacji pływalni Delfin przy Kasprzaka - tu remontu wymaga węzeł cieplny i droga pożarowa.

Pieniądze przeznaczone dla Żoliborza przypadły na Ośrodek Sportu i Rekreacji Żoliborz przy Potockiej, gdzie szykuje się remont pomieszczeń istniejącej sauny oraz wypoczynków i natrysków.

Każda z wymienionych inwestycji została dofinansowana kwotą 100 tysięcy złotych. Nieco mniej - 80 tysięcy złotych - otrzymał Mokotów. W tym wypadku pieniądze z funduszu pójdą na remont toru wrotkowo-rolkowego oraz rozbudowę miejsca do uprawiania takich sportów.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o sytuacji RKS "Okęcie":

RKS "Okęcie" przy Radarowej
RKS "Okęcie" przy RadarowejMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:mp/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM

Pozostałe wiadomości