Najnowsze

"Pandemia nie odpuszcza. Notujemy rekordowe liczby zachorowań". Zebrał się sztab kryzysowy

Najnowsze

Autor:
mp/gp
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl
Szef resortu zdrowia poinformował o 30 586 nowych zakażaniach koronawirusem w Polsce
Szef resortu zdrowia poinformował o 30 586 nowych zakażaniach koronawirusem w PolsceTVN24
wideo 2/5
TVN24Szef resortu zdrowia poinformował o 30 586 nowych zakażaniach koronawirusem w Polsce

W środę w Warszawie odbyło się posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W spotkaniu, któremu przewodniczył prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, wzięli udział przedstawiciele służb, miejskich instytucji, operatorów energii i ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej doktor Paweł Grzesiowski. Omawiali między innymi przygotowanie do działań w związku z rozwijaniem się piątej fali pandemii oraz kwestie utrzymania ciągłości działania instytucji.

Spotkanie odbyło się w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. W posiedzeniu zespołu oprócz prezydenta uczestniczyli przedstawiciele służb, miejskich instytucji i operatorów energii. "W spotkaniu wziął udział także ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19 dr n. med. Pan Paweł Grzesiowski, który przedstawił prognozy dotyczące rozprzestrzeniania się piątej fali koronawirusa SARS-CoV-2" - zaznaczył ratusz.

"Tematami spotkania było omówienie stanu przygotowań służb ratowniczych, porządkowych i miejskich do działań związanych z zagrożeniem rozprzestrzeniania się piątej fali koronawirusa SARS-CoV-2 - wariantu Omikron oraz omówienie kwestii utrzymania ciągłości działania wobec potencjalnych braków kadrowych wynikających z izolacji i kwarantann pracowników, zatrudnionych w instytucjach tzw. infrastruktury wrażliwej, istotnej z punktu widzenia funkcjonowania miasta" - przekazał stołeczny magistrat.

Służby złożyły raport o gotowości organizacyjnej i sprzętowej do działań, w sytuacji zwiększenia się zachorowań podczas piątej fali koronawirusa. "Podsumowując posiedzenie, prezydent przypomniał, aby wszystkie podmioty w dalszym ciągu stosowały kluczowe zasady bezpieczeństwa, poprosił aby zachęcać swoich pracowników do szczepień, w tym przyjęcia trzeciej dawki szczepionki oraz do stosowania przez pracowników masek ochronnych typu FFP2" - poinformował ratusz.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Sztab kryzysowy w WarszawieRafał Trzaskowski, Facebook

Trzaskowski: szczepcie się, dbajcie o siebie i swoje zdrowie

"Pandemia nie odpuszcza. Notujemy rekordowe liczby zachorowań. Niezbędne są konkretne decyzje i działania rządzących. Przygotowujemy się, jak możemy także na poziomie samorządu. Ale apeluję także do Państwa: szczepcie się, dbajcie o siebie i swoje zdrowie" - napisał po spotkaniu Rafał Trzaskowski na swoim profilu na Facebooku.

Dodał, że priorytetami są wzrost wyszczepialności trzecią dawką i organizacja pracy zdalnej w kluczowych instytucjach.

Sytuacja epidemiczna w Polsce i na Mazowszu

W środę potwierdzono ponad 30 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem w całej Polsce. - Wyniki są bardzo poważne i oznaczają, że już nie tylko wkroczyliśmy w piątą falę, ale że ta fala będzie w najbliższych dniach bardzo dynamicznie się rozwijała. Ostatnie dwa dni to dynamika, z którą - można powiedzieć - nie mieliśmy do tej pory do czynienia – mówił na środowej konferencji szef MZ Adam Niedzielski. Minister przekazał, że ponad 20 procent obecnych zakażeń spowodował wariant omikron.

Ponad 5,5 tysiąca nowych przypadków COVID-19 odnotowano na Mazowszu, co daje największą liczbę od początku pandemii, czyli od marca 2020 roku. Dotychczas najwięcej przypadków potwierdzono 24 listopada 2021 roku, kiedy przybyło ich 5277. Najwięcej przypadków od początku pandemii potwierdzono również w środę w Warszawie - 2668 zakażeń.

Autor:mp/gp

Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Rafał Trzaskowski, Facebook

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości