Parkowanie na jezdni zamiast na chodniku. Ulica w Śródmieściu przejdzie zmiany

Autor:
dg
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Ulica Rozbrat przed zmianami
Ulica Rozbrat przed zmianami
ZDM
ZDMUlica Rozbrat przed zmianami

Zarząd Dróg Miejskich poinformował, że rozpoczął przenoszenie parkowania z chodnika na jezdnię przy ulicy Rozbrat. Więcej przestrzeni piesi mają uzyskać już w przyszłym tygodniu.

Drogowcy poinformowali, że zmiany na ulicy Rozbrat obejmą jej wschodnią stronę na odcinku pomiędzy Górnośląską i Przemysłową. Obecnie jezdnia w tym miejscu ma aż 9,8 metra szerokości, co daje prawie po 5 metrów w każdym kierunku, a parkowanie w całości odbywa się na chodniku. To nie tylko uciążliwe dla pieszych, którzy przeciskają się pomiędzy zaparkowanymi samochodami a ścianami budynków, ale również dla kierowców, którzy muszą manewrować pomiędzy drzewami i latarniami.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Zmiany od przyszłego tygodnia

W ramach zapowiedzianych zmian parkowanie zostanie w całości przeniesione na jezdnię. Kierowcy swoje auta będą parkować równolegle, dzięki czemu będzie im łatwiej włączyć się do ruchu. Natomiast piesi zyskają całą szerokość chodnika.

"Po wprowadzeniu zmian, co powinno nastąpić w przyszłym tygodniu, kierowcy będą parkować przy krawędzi jezdni na wyznaczonych pasach. Ze względu na szerokość jezdni, pomimo utworzenia na nich miejsc postojowych układ ten nie ulegnie praktycznie żadnym zmianom" - zapewnia w komunikacie ZDM.

Autor:dg

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości