Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Nowa mieszkanka zoo. "Z zainteresowaniem zwiedzała swoją wolierę"

Najnowsze

Autor:
kz/r
Źródło:
PAP
Warszawie Zoo Panda ruda - nowa mieszkanka zoo

Jest ruda, ma roczek i nazywa się Nanu. Warszawie zoo ma nowego mieszkańca – to Panda Ruda. - Zamieszka na wybiegu, gdzie czeka na nią samczyk Pabu. Mamy ogromną nadzieję, że nasze pandki przypadną sobie do gustu - napisało stołeczne zoo.

Urocza samiczka przyjechała do stolicy z ogrodu zoologicznego Nordens Ark w Szwecji. Jak przekazali pracownicy zwierzyńca, "Jej Rudość jest bardzo przyjazna, odważna i ciekawska. Po przyjeździe z zainteresowaniem zwiedzała swoją wolierę".

Czas na aklimatyzację

Kto chce ją obejrzeć, musi się uzbroić w cierpliwość, bo nowa mieszkanka warszawskiego zoo potrzebuje aklimatyzacji i kilka najbliższych dni spędzi na zapleczu. W tym czasie opiekunowie będą mogli bacznie się jej przyjrzeć i wzajemnie poznać.

Panda ruda nazywana jest również pandą mniejszą. W naturze żyje w Chinach, Indiach i Nepalu. Zamieszkuje dziuple lub nory w korzeniach drzew. Jak informuje zoo, "panda ruda została odkryta prawie 50 lat przed pandą wielką". Po raz pierwszy ten gatunek został opisany w 1825 roku przez francuskiego zoologa Frédérica Cuviera. Wycinanie lasów i kłusownictwo doprowadziły do spadku populacji. Panda ruda stała się gatunkiem zagrożonym wyginięciem.

Jak informuje warszawskie zoo, szacuje się, że na wolności żyje prawdopodobnie około 10 000 zwierząt, a niektóre źródła podają, że jest ich zaledwie 2 500. 

Informowaliśmy, że w Poznańskim zoo powstał nowy wybieg dla uratowanych tygrysów:

Poznań. Nowy wybieg dla uratowanych tygrysówUdało się je uratować z przemytu na polsko-białoruskiej granicy. Tygrysy Kana i Gogh, które pozostały w Poznaniu czują się dobrze i właśnie doczekały się nowego wybiegu. "To tygrysi raj zbudowany waszą empatią i sercem" - mówią pracownicy zoo. TVN24

Autor:kz/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Warszawie Zoo