Bilet tylko na trzy godziny, limit gości. Park Wodny Moczydło otwiera się w reżimie sanitarnym

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Park Wodny Moczydło został otwarty
Park Wodny Moczydło został otwarty
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plPark Wodny Moczydło

Park Wodny Moczydło otwiera się dla gości, ale pandemia wymusiła wprowadzenie nowych zasad korzystania. Wejścia będą odbywały się w turach, między którymi prowadzona będzie dezynfekcja obiektu.

Sezon w Parku Wodnym Moczydło rozpoczął się 1 lipca. Dorośli i dzieci będą mogli korzystać z kompleksu basenów sportowych i rekreacyjnych, a także z wodnego placu zabaw, ze zjeżdżalniami oraz strefą sportową z boiskami między godziną 9 a 19.

Bilet tylko na trzy godziny

"Trwająca pandemia sprawia, że ośrodek otwieramy w pełnym reżimie sanitarnym, zgodnym z wytycznymi GIS, które mają zapewnić bezpieczeństwo wszystkim korzystającym" - poinformowała w środę na Facebooku wiceprezydent Renata Kaznowska.

Każdego dnia do obiektu będzie można wchodzić podczas jednej z trzech tur. Będą one trwały po trzy godziny. W tym czasie z obiektu będzie mogło korzystać tysiąc osób. W związku z ograniczeniami bilety wstępu będą obowiązywały tylko przez jedną turę. Będzie można je kupić online lub w biletomatach na miejscu. Jeśli ktoś będzie chciał dłużej przebywać na basenie, konieczne będzie kupienie kolejnego biletu. Dodatkowo musi liczyć się z tym, że między każdą turą odbywa się dezynfekcja Parku Wodnego Moczydło, w czasie której wszyscy goście zostaną poproszeni o opuszczenie obiektu. Wewnątrz pozostanie tylko personel. Przerwy mają trwać po pół godziny.

Jak czytamy na stronie Aktywna Warszawa, pierwsza tura będzie trwała między 9.00 a 12.00, druga - 12.30-15.30, trzecia - 16.00-19.00.

Reżim sanitarny

Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego goście odwiedzający baseny powinni zachowywać dwumetrowy dystans. Wewnątrz obiektów będą też ustawione pojemniki do dezynfekcji. By uniknąć stania w kolejkach do kas czy biletomatów, warto kupić bilety przez internet. GIS zaleca też zasłanianie ust i nosa podczas wizyty w obiekcie, za wyjątkiem kąpieli.

Sprawdź szczegóły zaleceń >>>

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości