Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

Najnowsze

Ordynator ze Szpitala Południowego: na oddziale leżą głównie niezaszczepieni 30 i 40-latkowie

Najnowsze

Autor:
kz
Źródło:
PAP
TVN24Matyja: odpowiedzialność za rozmiar czwartej fali spoczywa na niezaszczepionych

Ordynator oddziału zakaźnego Szpitala Południowego w Warszawie Agata Kusz-Rynkun poinformowała w sobotę, że na oddziale zakaźnym placówki przebywają głównie niezaszczepieni przeciw COVID-19 30 i 40-latkowie. - Generalnie są to pacjenci, którzy nie byli szczepieni – przekazała. 

Ordynator oddziału zakaźnego Szpitala Południowego w Warszawie Agata Kusz-Rynkun podała w Polsat News, że na jej oddziale najmłodsza pacjentka ma 19 lat, a najstarsza 102 lata, ale, jak dodała: "większość są to pacjenci w wieku 30-40 lat i głównie są to pacjenci niezaszczepieni".

Ordynator o zakażeniach

- Zdarzają się pojedyncze osoby, które były szczepione, ale są to osoby z obniżoną odpornością, w związku z tym zachorowanie mogło im się przydarzyć. Generalnie są to pacjenci, którzy nie byli szczepieni - poinformowała.

Jak mówiła, "musimy wrócić do przestrzegania zasady: maseczka, dystans i dezynfekcja rąk, bo niestety okres wakacyjny i to, że trzecia fala stosunkowo szybko wygasła, dała nam trochę wakacyjnego, letniego, oddechu, spowodowała, że coraz więcej widzimy, osób, które kompletnie lekceważą te obostrzenia".

- Szczepienia to oczywiście, co do tego nie ma nikt wątpliwości, ale gdybyśmy mogli wrócić do przestrzegania trzech podstawowych zasad, to myślę, że poważniejsze i ogólnospołeczne obostrzenia nie byłyby konieczne - oceniła.

Jej zdaniem w regionach, gdzie gorszy wskaźnik wyszczepialności spowodował większą zachorowalność, możliwość transmisji jest dużo większa. - W związku z tym być może lokalne obostrzenia będą potrzebne, ale myślę, że jeszcze nie jesteśmy na tym etapie, żeby rozważać taką konieczność - dodała.

Nowe przypadki zakażenia

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o nowych zakażeniach. Dotyczą osób z województw: mazowieckiego (158), lubelskiego (143), podkarpackiego (85), śląskiego (73), małopolskiego (72), podlaskiego (66), zachodniopomorskiego (60), dolnośląskiego (47), łódzkiego (46), warmińsko-mazurskiego (43), kujawsko-pomorskiego (36), wielkopolskiego (35), pomorskiego (29), opolskiego (8), lubuskiego (5), świętokrzyskiego (2).

9 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu COVID-19 zmarło 7 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 13 osób. Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 2 902 591 zakażeń.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Autor:kz

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości