Przygotuj się na:

METRO NA BRÓDNIE

Nowe stacje drugiej linii metra zapewnią sprawne połączenie Targówka z Pragą i Śródmieściem, Wolą i Bemowem. Przybędzie linii autobusowych, które umożliwią szybki dojazd do metra. Jednocześnie niektóre linie przestaną kursować, a trasa innych nieznacznie się zmieni.

Najnowsze

Straż Graniczna zatrzymała Rosjanina w Warszawie. Musiał opuścić Polskę "ze względów bezpieczeństwa"

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
PAP
straż granicznaStraż graniczna zatrzymała obywatela Rosji (zdj. ilustracyjne)

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w stolicy Rosjanina, nielegalnie przebywającego na terenie Polski. Z ustaleń służb wynika, że mężczyzna był zobowiązany do opuszczenia kraju ze względów bezpieczeństwa. Odwieziono go na przejście graniczne w obwodzie kaliningradzkim.

Do zatrzymania obywatela Rosji doszło 6 czerwca w Warszawie. Jak przekazała porucznik Anna Michalska, rzeczniczka Komendanta Głównego Straży Granicznej, mężczyzna przebywał w Polsce nielegalnie i na podstawie decyzji administracyjnej był zobowiązany do powrotu.

- Główną przesłanką wydania cudzoziemcowi decyzji administracyjnej zobowiązującej go do opuszczenia naszego kraju był artykuł 302 ustęp 1 punkt 9 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 roku o cudzoziemcach - zaznaczyła rzeczniczka SG. Z treści artykułu wynika, że wymagały tego względy obronności lub bezpieczeństwa państwa lub ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego lub interes Rzeczypospolitej Polskiej.

Decyzja ta podlegała natychmiastowemu wykonaniu. Jak wyjaśniła porucznik Michalska, Rosjanin został doprowadzony przez funkcjonariuszy SG na przejście graniczne z obwodem kaliningradzkim i opuścił Polskę.

Jako pierwsze o sprawie poinformowało Radio Zet. Także ono zauważyło, że w akcji wzięło udział kilkunastu funkcjonariuszy z długą bronią.

Informowaliśmy też o zatrzymaniu urzędnika stołecznego USC podejrzanego o szpiegostwo na rzecz Rosji:

Prokuratura postawiła warszawskiemu urzędnikowi zarzut szpiegostwa
Prokuratura postawiła warszawskiemu urzędnikowi zarzut szpiegostwa TVN24

Autor:kk/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Straż Graniczna

Pozostałe wiadomości