Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy. Od poniedziałku zmiany w Wilanowie

Warszawa | Najnowsze

Autor:
ab/pm
Źródło:
tvnwarszawa.pl
infoulice.plZmiany w organizacji ruchu na ulicy Przyczółkowej

W poniedziałek 25 listopada drogowcy wprowadzą zmiany na ulicy Przyczółkowej w związku z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Obejmą one rejon powstającego węzła.

Jak podaje urząd miasta, ruch w kierunku Konstancina-Jeziorny, na odcinku od skrzyżowania z ulicami Karuzela i Europejską do ulicy Pałacowej, zostanie skierowany na docelową jezdnię. Utrzymana zostanie także tymczasowa jezdnia, którą można dojechać do ulicy Karuzela.

"Wyjazd na ulicę Przyczółkową nadal możliwy będzie tylko w prawo - w stronę Konstancina-Jeziorny. Z kolei na wysokości ulicy Marcepanowej zostanie utrzymana zawrotka dla jadących od strony Mokotowa (kierowcy mogli zawrócić i skręcić w ulicę Europejską). Ruch w kierunku centrum nadal będzie odbywał się tymczasową jezdnią omijającą plac budowy" - czytamy w komunikacie ratusza.

Trasa o długości 18,5 kilometra

Inwestorem budowy POW jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Powstaje trasa z dwoma jezdniami o trzech pasach ruchu. Droga o długości 18,5 kilometra obejmuje odcinek od węzła "Puławska" do węzła "Lubelska".

W ramach Południowej Obwodnicy Warszawy wybudowane zostaną między innymi tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę oraz kilka węzłów drogowych.

Budowa podzielona została na trzy zadania: "A" od węzła "Puławska" do węzła „Przyczółkowa” (około 4,6 kilometra), "B" od węzła "Przyczółkowa" do węzła "Wał Miedzeszyński" (około 6,5 kilometra) i "C" od węzła "Wał Miedzeszyński" do węzła "Lubelska" (około 7,5 kilometra).

Planowany termin zakończenia budowy to trzeci kwartał 2020 roku.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o otwarciu wiaduktu na ulicy Postępu:

Drogowcy otworzyli wiadukt na Postępu
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Źródło: tvnwarszawa.pl

ab/pm