Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy. Od poniedziałku zmiany w Wilanowie

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
ab/pm
Źródło:
tvnwarszawa.pl
infoulice.plZmiany w organizacji ruchu na ulicy Przyczółkowej

W poniedziałek 25 listopada drogowcy wprowadzą zmiany na ulicy Przyczółkowej w związku z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Obejmą one rejon powstającego węzła.

Jak podaje urząd miasta, ruch w kierunku Konstancina-Jeziorny, na odcinku od skrzyżowania z ulicami Karuzela i Europejską do ulicy Pałacowej, zostanie skierowany na docelową jezdnię. Utrzymana zostanie także tymczasowa jezdnia, którą można dojechać do ulicy Karuzela.

"Wyjazd na ulicę Przyczółkową nadal możliwy będzie tylko w prawo - w stronę Konstancina-Jeziorny. Z kolei na wysokości ulicy Marcepanowej zostanie utrzymana zawrotka dla jadących od strony Mokotowa (kierowcy mogli zawrócić i skręcić w ulicę Europejską). Ruch w kierunku centrum nadal będzie odbywał się tymczasową jezdnią omijającą plac budowy" - czytamy w komunikacie ratusza.

Trasa o długości 18,5 kilometra

Inwestorem budowy POW jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Powstaje trasa z dwoma jezdniami o trzech pasach ruchu. Droga o długości 18,5 kilometra obejmuje odcinek od węzła "Puławska" do węzła "Lubelska".

W ramach Południowej Obwodnicy Warszawy wybudowane zostaną między innymi tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę oraz kilka węzłów drogowych.

Budowa podzielona została na trzy zadania: "A" od węzła "Puławska" do węzła „Przyczółkowa” (około 4,6 kilometra), "B" od węzła "Przyczółkowa" do węzła "Wał Miedzeszyński" (około 6,5 kilometra) i "C" od węzła "Wał Miedzeszyński" do węzła "Lubelska" (około 7,5 kilometra).

Planowany termin zakończenia budowy to trzeci kwartał 2020 roku.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o otwarciu wiaduktu na ulicy Postępu:

Drogowcy otworzyli wiadukt na PostępuTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:ab/pm

Źródło zdjęcia głównego: infoulice.pl