Najnowsze

Majówka bez punktu PESEL na Narodowym. Zamkną go też podczas imprez sportowych

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Niedzielna kolejka przed Stadionem Narodowym (wideo z 20 marca 2022)
Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plNiedzielna kolejka przed Stadionem Narodowym (wideo z 20 marca 2022)

Punkt wydawania numerów PESEL na Stadionie Narodowym w maju będzie nieczynny przez kilka dni. Zamknięcia będą spowodowane dniami świątecznymi oraz imprezami sportowymi. To jedyne miejsce w stolicy, gdzie obywatele Ukrainy mogą załatwiać formalności.

Punkt na PGE Narodowym będzie nieczynny w majówkę - od 1 do 3 maja 2022 roku. Ratusz wyjaśnia, że w tym okresie przypadają dni świąteczne i odbywa się finał Pucharu Polski w piłce nożnej. Kolejne zamknięcia punktu są planowane 10 maja oraz w dniach od 13 do 15 maja 2022 roku. Powodem również są imprezy sportowe.

Obywatele Ukrainy od poniedziałku, 25 kwietnia mogą załatwiać formalności związane z wydawaniem numerów PESEL wyłącznie w punkcie na Stadionie Narodowym. Wcześniej było to możliwe także w urzędach dzielnic. Ratusz przekonuje, że to rozwiązanie pozwala urzędnikom skoncentrowanie się na bieżącej obsłudze wszystkich mieszkańców.

Punkt jest przygotowany na przyjęcie nawet trzech tysięcy osób dziennie. Obywatele Ukrainy, którym przysługuje statut uchodźcy, mogą załatwić tam również inne formalności, takie jak zakładanie konta bankowego czy ubieganie się o świadczenia rodzinne z ZUS.

Kolejka przed Stadionem Narodowym Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

Jak działa punkt dla uchodźców na Stadionie Narodowym?

Poza wyjątkami, punkt na Stadionie Narodowym otwarty jest siedem dni w tygodniu. Interesanci są przyjmowani w godzinach 8-16.

Wejście do punktu nadawania numerów PESEL na stadionie odbywa się bramami numer 1, 2, 3, 10 i 11. Dla osób z niepełnosprawnościami przygotowano wejście przez bramę numer 1. Na błoniach Narodowego, naprzeciwko wejścia bramą numer 1, znajduje się bezpłatny parking.

Numer PESEL na Stadionie Narodowym otrzymują osoby, które bezpośrednio przekroczyły granicę z Ukrainy do Polski od 24 lutego. "Do wniosku należy dołączyć m.in.: wniosek w wersji papierowej złożony osobiście, opatrzony własnoręcznym czytelnym podpisem, wypełniony przez wnioskodawcę; dokument potwierdzający tożsamość lub oświadczenie pod rygorem odpowiedzialności karnej o danych osobowych osoby oraz przekroczeniu granicy ukraińsko-polskiej, adres poczty elektronicznej oraz numer telefonu komórkowego - do nadania profilu zaufanego i e-tożsamości oraz fotografię spełniającą określone parametry" - wyliczał we wcześniejszych komunikatach stołeczny ratusz.

Szczegóły dotyczące działalności punktu na Stadionie Narodowym można uzyskać w Miejskim Centrum Kontaktu Warszawa pod numerem telefonu 19 115.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości