Wiceprezydent Bydgoszczy, była minister infrastruktury będzie sekretarzem stolicy

Autor:
b
Źródło:
PAP
Rafał Trzaskowski o nowej sekretarz miasta
Rafał Trzaskowski o nowej sekretarz miasta
TVN24
TVN24Rafał Trzaskowski o nowej sekretarz miasta

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ogłosił w środę, kto będzie nowym sekretarzem stolicy. Zostanie nią dotychczasowa wiceprezydent Bydgoszczy Maria Wasiak.

W środę podczas konferencji na temat modernizacji Chmielnej prezydent stolicy ogłosił, kto został nowym sekretarzem Warszawy.

- Został rozstrzygnięty konkurs na sekretarza miasta stołecznego Warszawy. Pani Maria Wasiak zostanie sekretarzem. Bardzo się z tego cieszę. Jest to osoba o niesłychanych kompetencjach - powiedział Rafał Trzaskowski.

Wicewojewoda, prezes PKP, minister infrastruktury

Maria Wasiak w 1998 roku była wicewojewodą radomskim. W latach od 2010 do 2011 roku pełniła obowiązki prezesa zarządu, a następnie prezes zarządu Polskich Kolei Państwowych. Z kolei w latach od 2014 do 2015 była ministrem infrastruktury i rozwoju w rządzie Ewy Kopacz.

Funkcję wiceprezydent Bydgoszczy objęła w kwietniu 2016 roku. W bydgoskim ratuszu sprawowała nadzór nad Wydziałem Funduszy Europejskich, Wydziałem Zintegrowanego Rozwoju i Środowiska, Zespołem ds. Zarządzania Energią oraz Miejską Pracownią Urbanistyczną.

Poprzedni sekretarz zatrzymany i aresztowany

Konkurs na stanowisko sekretarza miasta został rozpisany 21 kwietnia zarządzeniem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, po tym jak poprzedni sekretarz Włodzimierz Karpiński został aresztowany i usłyszał zarzuty korupcyjne.

Włodzimierz Karpiński oraz Rafał Baniak (obaj zgadzają się na podawanie nazwiska - PAP) są podejrzani o załatwianie wartych 600 mln zł kontraktów z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w Warszawie. Karpiński usłyszał zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie blisko 5 mln zł.

Karpiński zasiadał również w radach nadzorczych spółek: Metro Warszawskie i Veolia. W marcu prezydent Warszawy skierował do rad nadzorczych spółek, w których zasiadał Karpiński, innych pełnomocników.

01.03.2023 | Włodzimierz Karpiński został aresztowany na trzy miesiące
01.03.2023 | Włodzimierz Karpiński został aresztowany na trzy miesiąceSąd aresztował byłego ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego na trzy miesiące. Prokuratura stawia mu zarzut przyjęcia łapówki w wysokości pięciu milionów złotych. Karpiński pracował w stołecznym ratuszu. Został zawieszony przez prezydenta miasta w pełnieniu obowiązków.Arleta Zalewska | Fakty TVN

Autor:b

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości