Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Najnowsze

Noc Muzeów odwołana. "Wciąż musimy zachować dystans i reżim sanitarny"

Najnowsze

Autor:
mp/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
R. Motyl, Urząd Miasta16. Noc Muzeów w 2019 roku

Warszawa zdecydowała, że kolejna Noc Muzeów odbędzie się dopiero wiosną 2021 roku. Winna pandemia COVID-19.

Gdyby nie pandemia i związane z nią ograniczenia, 17. Noc Muzeów odbyłaby się w najbliższy weekend, a najdalej w połowie września (urzędnicy w marcu przełożyli pierwotną datę wydarzenia). - Niestety, wciąż musimy zachować dystans i reżim sanitarny. Nie wiadomo także, kiedy będziemy mogli powrócić do bezpiecznego, normalnego trybu korzystania w pełni z oferty kulturalnej. Mamy nadzieję na radosne, pełne atrakcji spotkanie wiosną przyszłego roku – mówi cytowana w komunikacie ratusza Aldona Machnowska-Góra, dyrektorka koordynatorka do spraw kultury w urzędzie miasta.

Jedna z popularniejszych imprez

Ratusz przypomniał przy okazji, że Noc Muzeów to jedna z najbardziej znanych kulturalnych imprez w stolicy, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W ubiegłym roku wzięło w niej udział ponad 200 tysięcy gości, a w ramach wydarzenia można było odwiedzić 262 placówki, wśród nich muzea, galerie sztuki, teatry, domy kultury. "Nie tylko otworzyły swoje podwoje na nocne zwiedzanie, ale też przygotowały specjalne atrakcje: zwiedzanie niedostępnych zwykle miejsc, koncerty, warsztaty, gry dla dzieci i młodzieży" - podkreślili urzędnicy.

Zwrócili uwagę, że zainteresowaniem cieszą się też placówki, które na co dzień nie mają wiele wspólnego z kulturą, ale mogą się pochwalić zabytkowymi zbiorami czy unikatowymi wnętrzami. "W zeszłym roku, podczas Nocy Muzeów, półtora tysiąca osób zwiedziło zabytkową strażnicę Państwowej Straży Pożarnej przy ulicy Marcinkowskiego, ponad dwa tysiące gości bawiło się w Elektrowni Powiśle, a wystawę w ZODIAK-u Warszawskim Pawilonie Architektury obejrzało – w tę jedną noc – ponad 700 osób" - podał ratusz.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o wirtualnych spacerach w Muzeum POLIN:

Wirtualne spacery w muzeum POLINMuzeum POLIN / Youtube

Autor:mp/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Rafał Motyl / UM

Tagi:
Raporty: