Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Bolesne zderzenie z pałacem w Łazienkach

Warszawa | Najnowsze

Autor:
ab/r
Źródło:
Łazienki Królewskie/Facebook
Łazienki Królewskie/FacebookAkcja ratunkowa nietoperzycy w Łazienkach

Pracownicy Łazienek Królewskich natknęli się na poturbowaną nietoperzycę. Leżała przed głównym wejściem do budynku.

Do zdarzenia doszło we wtorek 8 października. Przedstawiciele Muzeum Łazienki Królewskie opisali je na Facebooku. "Historia mogła skończyć się smutno, gdyż poturbowany ssak upadł przed głównym wejściem do Pałacu i długo nie mógł dojść do siebie" - podali.

"Trzymajcie kciuki za maluchy"

Zwierzęciem zaopiekował się pałacowy zespół obsługi publiczności, który - jak czytamy w komunikacie - "uruchomił muzealne procedury, dzięki czemu zwierzę otrzymało wykwalifikowaną pomoc".

Wszystko wskazuje, że historia skończy się dobrze. "Wiemy że budynek jest zachwycający, ale zwolennikom tak bliskiego kontaktu z architekturą zdecydowanie polecamy klasyczne zwiedzanie z oprowadzaniem" - żartują pracownicy Łazienek.

A powodów do radości może być wkrótce więcej. Nakarmiona i napojona nietoperzyca powróciła do parku, a przy okazji okazało się, że zwierzę spodziewa się potomstwa. "Trzymajcie kciuki za maluchy i zadrzyjcie czasem głowy będąc po zmroku w parku" - apeluje zespół muzeum.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o sarnie, która utknęła w barierkach na Mokotowie. Na pomoc zwierzęciu ruszyli strażacy:

Sarna utknęła w barierkach
Paweł Kucharczyk / Kontakt24

ab/r