Czerwona kartka dla 96-metrowego apartamentowca. Deweloper wycofał wniosek, ale zapowiada nowy

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Apartamentowiec Libero na wizualizacjach

Budowa 96-metrowego apartamentowca w rejonie ronda Zgrupowania AK "Radosław" została zawieszona. Komisja ładu przestrzennego przy Radzie Warszawy negatywnie zaopiniowała projekt inwestycji. Inwestor wycofał swój wniosek złożony w trybie ustawy "lex deweloper", ale zapowiada procedowanie nowego.

Wysokościowiec Libero miał stanąć u zbiegu ulic Burakowskiej i Młocińskiej w bezpośrednim sąsiedztwie ronda Zgrupowania AK "Radosław" na granicy Woli i Śródmieścia. To prestiżowa i dogodna lokalizacja, tuż obok węzła przesiadkowego komunikacji miejskiej.

Jak przypomniała ostatnio "Gazeta Stołeczna", właściciel działki - firma Green Property Group - pierwotnie chciała zbudować tam 120-metrowy biurowiec. Jednak plany inwestora się zmieniły. Zaproponował budynek niższy - 96-metrowy, ale o funkcji mieszkaniowo-usługowej. W związku z tym, że miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza w tym miejscu tylko zabudowę biurową z usługami i handlem, inwestor złożył wniosek o pozwolenie na zrealizowanie inwestycji mieszkaniowej w trybie ustawy "lex deweloper", która pozwala na obejście zapisów planu. Na to jednak musi zgodzić się samorząd.

Komisja ładu przestrzennego przy Radzie Warszawy pokazała inwestycji czerwoną kartkę.

96-metrowy apartamentowiec miał stanąć w sąsiedztwie ronda Zgrupowania AK "Radosław"Leszek Szymański/PAP

Za daleko od szkół, za blisko do cmentarza

Wcześniej wniosek dewelopera dwukrotnie negatywnie zaopiniowała Miejska Komisja Urbanistyczno-Architektoniczna. W projekcie uchwały o odmowie ustalenia lokalizacji inwestycji czytamy, że poważne wątpliwości wzbudził m.in. sposób urządzenia zieleni. Komisja uznała, że ta usytuowana w bezpośrednim sąsiedztwie wielkiego ronda nie spełni swojej rekreacyjnej funkcji ze względu na panujący tam hałas.

"Komisja zauważyła także, że teren planowanej inwestycji położony jest w strefie uciążliwości układu komunikacyjnego, oddalony od terenów rekreacji, szkół i przedszkoli, do których dojście prowadzi przez obciążone ruchem główne ulice" - wyjaśniono w uzasadnieniu projektu uchwały.

Swoje uwagi miał również konserwator zabytków. "Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków zwrócił uwagę, że tak wysoka zabudowa w otoczeniu rzeczonych zabytków negatywnie wpłynie na odbiór i ekspozycję widokową Cmentarza Powązkowskiego oraz zieleni wysokiej znajdującej się na tym terenie" - wyjaśniono w uzasadnieniu.

Deweloper wycofał wniosek, ale będzie nowy

Projekt uchwały o odmowie ustalenia lokalizacji dla inwestycji miał być debatowany na czwartkowej sesji Rady Warszawy, ale już po rozpoczęciu obrad został zdjęty z harmonogramu. Wiceprezydentka Warszawy Aldona Machnowska-Góra poinformowała, że inwestor apartamentowca wycofał swój wniosek.

Firmę Green Property Group zapytaliśmy, jakie ma plany wobec działki. Czy zamiast apartamentowca, który negatywnie zaopiniowała komisja ładu przestrzennego, powstanie w tym miejscu wyższy, 120-metrowy biurowiec?

- Będziemy nad tym wycofanym wnioskiem pracować. Budowa biurowca jest opcją, ale niezależnie od tego chcemy mieć możliwość realizacji budynku mieszkalnego w tym miejscu na bazie specustawy - odpowiedział nam Wojciech Nowakowski, przedstawiciel Green Property Group. - Wniosek będzie ponownie procedowany na poziomie wszystkich jednostek miejskich - dodał.

Zobacz też: Pół tysiąca mieszkań na Kabatach. W środku rynek. Deweloper zdradza plany

Radni upominają się o parking na Kabatach
Radni upominają się o parking na Kabatach Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

Autorka/Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Leszek Szymański/PAP

Pozostałe wiadomości

Opublikowano sprawozdanie roczne Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Zawarto w nim założenia nowych planów inwestycyjnych i finansowych, które zakładają rozbudowę infrastruktury do przepustowości 7-8 milionów pasażerów rocznie w roku 2029 roku. Z lotniska Warszawa Modlin od stycznia do końca maja tego roku skorzystało 1,18 mln pasażerów.

Ambitne plany rozbudowy Modlina

Ambitne plany rozbudowy Modlina

Źródło:
PAP

Zaniepokojenie kota uratowało egzotycznego gościa - informuje stołeczne straż miejska. Mieszkańcy bloku na Bródnie zauważyli dziwne zachowanie swojego pupila, okazało się, że na ich balkonie pojawił się niespodziewany przybysz - gekon. Na miejsce wezwali ekopatrol.

Kot był zaniepokojony. Jego czujność wzbudził egzotyczny gość

Kot był zaniepokojony. Jego czujność wzbudził egzotyczny gość

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Z utrudnieniami musieli się liczyć kierowcy, którzy w porannym szczycie wybrali podróż mostem Świętokrzyskim. Jezdnię zablokowali aktywiści i aktywistki z Ostatniego Pokolenia, którzy domagają się większych inwestycji w transport publiczny.

Aktywiści klimatyczni zablokowali most Świętokrzyski

Aktywiści klimatyczni zablokowali most Świętokrzyski

Źródło:
tvnwarszawa.pl

20 zastępów straży gasiło w nocy z wtorku na środę pożar hali w Nowym Dworze Mazowieckim. Nikt nie ucierpiał, ale straty finansowe są duże.

Płonęła hala w kompleksie magazynowo-biurowym

Płonęła hala w kompleksie magazynowo-biurowym

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z Płocka zatrzymali na gorącym uczynku 19-latka, który próbował sprzedać innemu nastolatkowi marihuanę. W mieszkaniu zatrzymanego znaleziono ponad 2,5 kilograma narkotyków, w tym amfetaminę i MDMA.

Chciał sprzedać marihuanę nastolatkowi. Wpadł. W mieszkaniu miał więcej towaru

Chciał sprzedać marihuanę nastolatkowi. Wpadł. W mieszkaniu miał więcej towaru

Źródło:
PAP

Pod Ciechanowem kierujący volvo w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość aż o 68 km/h. Okazało się, że własne błędy nic go nie nauczyły. Wcześniej był już karany za przekroczenie prędkości. Teraz zapłaci cztery tysiące złotych mandatu i za kółko nie wsiądzie przez najbliższe trzy miesiące.

Cztery tysiące złotych mandatu za przekroczenie prędkości

Cztery tysiące złotych mandatu za przekroczenie prędkości

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Przy ulicy Marywilskiej powstaje tymczasowe targowisko. Pomieści 800 kontenerów i parking na 400 samochodów. Jak przekazała prezes spółki Marywilska 44, zapewni ono miejsce pracy około 60 procentom kupców, którzy stracili swoje sklepy w pożarze hali. Kiedy będzie otwarte?

Tymczasowe targowisko na Marywilskiej ma zostać otwarte jeszcze w wakacje

Tymczasowe targowisko na Marywilskiej ma zostać otwarte jeszcze w wakacje

Źródło:
PAP

- Do gmachu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na rogu Nowogrodzkiej i Brackiej wszedł mężczyzna, który w torbie miał niebezpieczne przedmioty - powiedział Jakub Pacyniak ze śródmiejskiej policji.

Akcja służb w ministerstwie. 44-latek miał w torbie broń hukową, pałkę teleskopową, gaz pieprzowy i kilka noży

Akcja służb w ministerstwie. 44-latek miał w torbie broń hukową, pałkę teleskopową, gaz pieprzowy i kilka noży

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

W miejscowości Michałów-Reginów koło Legionowa odkopano ludzkie szczątki. Prawdopodobnie pochodzą z czasów drugiej wojny światowej i należą do żołnierzy, którzy polegli podczas prowadzonych w tym miejscu walk.

Podczas rozbudowy drogi odkryto ludzkie szczątki

Podczas rozbudowy drogi odkryto ludzkie szczątki

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kierowcy podróżujący trasą S8 musieli liczyć się z utrudnieniami, drożny był jeden pas ruchu. Strażacy gasili płonący kamper. Nikt nie ucierpiał.

Kamper stanął w płomieniach

Kamper stanął w płomieniach

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ze stawu pod Otwockiem wyłowiono ciało mężczyzny. Zmarły wyszedł w poniedziałek na ryby i nie wrócił do domu.

Wyszedł na ryby, nie wrócił do domu. Jego ciało wyłowiono ze stawu

Wyszedł na ryby, nie wrócił do domu. Jego ciało wyłowiono ze stawu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z Otwocka zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mieli wymuszać haracz od kobiet świadczących usługi seksualne. Później do podejrzanych dołączyły jeszcze trzy kobiety. Powód? Chciały wymusić zmianę zeznań u pokrzywdzonych.

"Kobiety przyszły po haracz i wymuszały zmianę zeznań w sprawie zatrzymanych mężczyzn"

"Kobiety przyszły po haracz i wymuszały zmianę zeznań w sprawie zatrzymanych mężczyzn"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

We wtorek rano w Mrozach koło Mińska Mazowieckiego kierowca samochodu osobowego potrącił rowerzystę - mężczyzna z urazem głowy został zabrany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Potrącenie rowerzysty, rannego mężczyznę zabrał śmigłowiec

Potrącenie rowerzysty, rannego mężczyznę zabrał śmigłowiec

Źródło:
tvnwarszawa.pl

33-latek myśląc, że nadjeżdża taksówkarz, zatrzymał policyjny radiowóz. Funkcjonariusze zahamowali, a mężczyzna usłyszał zarzuty.

Pomylił radiowóz z taksówką, usłyszał zarzut

Pomylił radiowóz z taksówką, usłyszał zarzut

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na Lotnisku Chopina zatrzymano 35-letniego obywatela Nigerii, który próbował przemycić ponad kilogram kokainy. Narkotyk znajdował się w 85 kapsułkach, które mężczyzna wcześniej połknął. Grozi mu do 20 lat więzienia.

Na lotnisku zachowywał się nerwowo. W żołądku miał ponad kilogram kokainy

Na lotnisku zachowywał się nerwowo. W żołądku miał ponad kilogram kokainy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci interweniowali na terenie jednej z posesji w gminie Leszno pod Warszawą. 26-latek zaatakował ostrym narzędziem swoją babcię. Ranna kobieta została zabrana do szpitala, a jej wnuk trafił do aresztu.

Wnuk odpowie za próbę zabicia babci

Wnuk odpowie za próbę zabicia babci

Źródło:
tvnwarszawa.pl

42-latka i 35-latek zajmowali się sprzątaniem w jednym z biurowców w centrum stolicy. Jak ustalili policjanci, kobieta i mężczyzna przy okazji legalnie wykonywanej pracy kradli wartościowe przedmioty, wynosili je w workach ze śmieciami. Podejrzani zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

Sprzątali w biurowcu, łupy wynosili w workach na śmieci

Sprzątali w biurowcu, łupy wynosili w workach na śmieci

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Muzyka płynąca przez dwie weekendowe noce z Toru Wyścigów Konnych na Służewcu oburzyła okolicznych mieszkańców. Pisali o drżących od hałasu oknach, a nawet meblach. Powracały pytania, dlaczego stołeczny ratusz godzi się na tak głośne imprezy trwające do rana.

Drżały szyby i meble, mieszkańcy nie mogli spać. Oburzenie po rapowym festiwalu na Służewcu

Drżały szyby i meble, mieszkańcy nie mogli spać. Oburzenie po rapowym festiwalu na Służewcu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Miała być nowa wizytówka dzielnicy, jest coraz bardziej wstydliwy problem. Sześć milionów złotych kosztowało stworzenie Centrum Lokalnego Kamionek. Jego istotnym elementem są pawilony handlowe, w których handlować nikt nie chce. Sprawę postanowili skontrolować dzielnicowi radni i radne z klubu Lewica Miasto Jest Nasze.

Wydali miliony, pawilony stoją puste. Rozpoczęła się kontrola

Wydali miliony, pawilony stoją puste. Rozpoczęła się kontrola

Źródło:
tvnwarszawa.pl