Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Ratusz poinformował, że w najbliższą sobotę zostaną wymienione rozjazdy na pętli tramwajowej Kawęczyńska-Bazylika. Ponadto w weekend kontynuowane będą prace na ul. Posag 7 Panien, a w poniedziałek rozpocznie się remont ul. Kobiałka na Białołęce.

Muzeum Narodowe zamknięte do odwołania

Najnowsze

Autor:
dg/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
TVN24Akcja Muzeum Narodowego

W czwartek zamknięty został do odwołania główny gmach Muzeum Narodowego. Nieczynne pozostaną również jego oddziały. Całą swoją działalność placówka przenosi do sieci.

"W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 oraz w trosce o bezpieczeństwo gości i pracowników, Muzeum Narodowe w Warszawie będzie zamknięte od czwartku 29 października do odwołania" - przekazali przedstawiciele placówki.

Zamknięty został nie tylko główny gmach przy Alejach Jerozolimskich, ale również wszystkie oddziały MN. Otwarte natomiast pozostaną Park w Królikarni i ogrody w Nieborowie. Pracownicy muzeum przypominają jednocześnie, że podczas spaceru należy zasłaniać usta i nos.

Oferta online

Jednocześnie pracownicy zachęcają do korzystania z oferty online placówki: nowego cyfrowego MNW, kursów historii sztuki, lekcji muzealnych, a także filmów oraz podcastów. "Zachęcamy do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych – będziemy tam na bieżąco informować o nowych wirtualnych aktywnościach, które przygotowaliśmy dla naszych widzów" - przekazują pracownicy muzeum.

Z powodu epidemii COVID-19 Muzeum Narodowe było zamknięte również wiosną. Nie można było go odwiedzać od 12 marca do 12 maja.

Autor:dg/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Muzeum Narodowe w Warszawie, CC BY-SA 4.0

Tagi:
Raporty: