Przygotuj się na:

STULECIE BITWY WARSZAWSKIEJ

W środę odbędzie się próba generalna przed obchodami Święta Wojska Polskiego na placu Piłsudskiego. W sobotę na placu Piłsudskiego odbędą się uroczystości państwowe. Będą utrudnienia w ruchu dla kierowców, a także pasażerów komunikacji miejskiej.

Policja: w przenośnej toalecie wstrzyknęła sobie heroinę, na rękach miała córkę

Najnowsze

Autor:
kz/b
Źródło:
PAP
KSPMokotowscy dzielnicowi zatrzymali 32-letnią kobietę

Kobieta z córką na rękach weszła do toalety przenośnej. Długo nie wychodziła, dlatego przechodnie wezwali policję. Gdy wreszcie opuściła kabinę, oddała policjantom strzykawkę z resztką heroiny, którą - jak przyznała - wstrzyknęła sobie chwilę wcześniej.

Jak poinformował Robert Koniuszy, do zdarzenia doszło w środę przed godziną 15 przy ulicy Jadźwingów na warszawskim Mokotowie.

- Przypadkowi przechodnie zauważyli, że około pół godziny wcześniej do toalety przenośnej weszła kobieta z dzieckiem na ręku. Czas, jaki tam spędzała, zaniepokoił widzące to osoby. Wobec powyższego o swoich spostrzeżeniach powiadomili policjantów - relacjonuje Koniuszy.

"Powiedziała, że wstrzyknęła sobie heroinę"

- Dzielnicowi kilkakrotnie pukali w drzwi kabiny. Ze środka rozgrzanego słońcem sanitariatu wyszła 32-latka z córeczką na ręku. Kobieta miała szkliste, mętne oczy, powiększone źrenice i zakłóconą percepcję oraz mowę, co mogło świadczyć o tym, że była pod działaniem środka odurzającego - tłumaczy rzecznik.

I dodaje, że policjanci zapytali 32-latkę, dlaczego tak długo była wewnątrz i czy przyjmowała jakieś narkotyki. - Powiedziała, że wstrzyknęła sobie heroinę, po czym wydała im strzykawkę z odrobiną substancji w środku - przekazuje. Funkcjonariusze wezwali na miejsce załogę pogotowia ratunkowego, aby zbadać stan dziecka. - Lekarz stwierdził, że dziewczynka jest w dobrej kondycji zdrowotnej - podaje policjant.

Ojciec był poszukiwany, matce grozi więzienie

- Po sprowadzeniu fotelika ochronnego dla dziecka funkcjonariusze przewieźli dziewczynkę z jej matką do komendy policji. Następnie ustalili, kim jest ojciec dziecka i go wezwali. W trakcie sprawdzania go w policyjnym systemie okazało się, że jest poszukiwany przez tamtejszą prokuraturę do ustalenia miejsca pobytu. Mężczyzna, zgodnie z dyspozycją prokuratora, otrzymał od policjantów wezwanie do stawienia się na przesłuchanie. Następnie funkcjonariusze wydali mu dziecko - mówi Robert Koniuszy.

32-letnia kobieta usłyszała zarzuty posiadania narkotyków oraz narażenia córki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. O sprawie zostanie poinformowany sąd rodzinny oraz opieka społeczna. Za zarzucany kobiecie czyn może grozić do pięciu lat więzienia. 

Informowaliśmy o mężczyźnie, który zabarykadował się w domu w Komorowie:

Mężczyzna zabarykadował się w domu w Komorowie

"Mężczyzna może posiadać broń"TVN24
wideo 2/4

Autor:kz/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KSP