Na budowie znaleziono pocisk z czasów wojny. Ewakuowali mieszkańców

Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plPocisk z czasów drugiej wojny znaleziono podczas prac budowlanych

W trakcie prac budowalnych na Wierzbnie znaleziono pocisk sprzed kilkudziesięciu lat.. Służby ewakuowały 13 osób z pobliskiego budynku. Na miejsce przyjechali saperzy.

Informację o niebezpiecznym znalezisku z czasów drugiej wojny światowej przekazał reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz. - W okolicy adresu Odyńca 59A znaleziono pocisk z czasów drugiej wojny światowej. Zarządzono ewakuację mieszkańców – przekazał nasz reporter.

Ustalenia Węgrzynowicza potwierdziła Komenda Stołeczna Policji. - Pocisk z czasów drugiej wojny światowej znaleziono w trakcie prac budowlanych przy ulicy Gandhiego 8. Zarządzono ewakuację pobliskiego budynku. W sumie ewakuowano 13 osób. Na miejsce przyjechali saperzy, którzy już zabezpieczyli pocisk do wywiezienia – podał Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji.

Dodał, że ewakuowane osoby powróciły już do budynku. - Na ten moment nie mamy informacji, jak duży był to pocisk – przekazał policjant.

Około 12.30 na miejscu był Artur Węgrzynowicz. - Wykop, gdzie znaleziono pocisk, znajduje się przy parkingu między kamienicami. Akcja saperów została już zakończona. Na miejscu nie ma żadnych służb – powiedział nasz reporter.

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl