Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Rowerzysta nieoświetlony i bez trzymanki, kierowcy na czerwonym. Jedno ujęcie z warszawskiej ulicy

Warszawa | Najnowsze

Autor:
ab/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plZachowanie kierowców na drodze

Rowerzysta jedzie bez świateł i z rękoma w kieszeniach. Kierowcy przejeżdżają skrzyżowanie na czerwonym świetle. Na filmie, który w poniedziałek wieczorem nagrał w alei Wilanowskiej reporter tvnwarszawa.pl, trudno znaleźć kogoś, kto przestrzega przepisów.

Nagranie pochodzi z kamery umieszczonej w samochodzie reportera tvnwarszawa.pl Artura Węgrzynowicza. Powstało w poniedziałek po godzinie 21 w alei Wilanowskiej.

Rowerzysta bez świateł

- Jadąc, zauważyłem w oddali poruszający się drogą czarny punkt. Gdy się zbliżyłem, zobaczyłem, że to rowerzysta. Jego sylwetka była bardzo słabo widoczna. Rower nie był wyposażony w oświetlenie, mężczyzna nie miał na sobie żadnych odblasków - opisuje Węgrzynowicz.

Po minięciu skrzyżowania z ulicą Wróbla reporter zaobserwował kolejne "popisy" cyklisty. - Zdjął ręce z kierownicy i schował je do kieszeni. Najwyraźniej nie tylko świateł mu zabrakło, ale także ciepłych rękawiczek - zastanawia się reporter tvnwarszawa.pl. Jak dodaje, nie zdecydował się na wyprzedzenie rowerzysty, bojąc się, że ten straci równowagę i skończy się tragedią.

Kierowca na czerwonym

To nie był koniec niebezpiecznych manewrów, których był świadkiem. Przy skrzyżowaniu z ulicą Dominikańską znać o sobie dali kierowcy.

- Lewym pasem wyprzedziły mnie dwa samochody, na sygnalizatorze świeciło się już żółte światło, a do krzyżówki mieliśmy jeszcze sporą odległość - opisuje Artur Węgrzynowicz. Na wideo widać, że żaden z kierowców nie wyhamował przed prostopadłą ulicą, obaj przejechali na czerwonym.

- Na tym krótkim, półkilometrowym odcinku drogi widać jak na dłoni, jak nieodpowiedzialni potrafią być zarówno rowerzyści, jak i kierowcy samochodów - podsumowuje reporter tvnwarszawa.

Źródło: tvnwarszawa.pl

ab/b