Najnowsze

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba zwiedził Muzeum Powstania Warszawskiego

Najnowsze

Autor:
kz/b
Źródło:
PAP
Szef ukraińskiego MSZ odwiedził Muzeum Powstania Warszawskiego
TVN24Szef ukraińskiego MSZ odwiedził Muzeum Powstania Warszawskiego

Szef ukraińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Dmytro Kułeba odwiedził Muzeum Powstania Warszawskiego. - Nie da się wygrać ze złem bez poświęceń, ale dobro zawsze zwycięży - powiedział dziennikarzom, dzieląc się swoimi wnioskami po zwiedzeniu placówki.

W niedzielę szef ukraińskiego MSZ odwiedził Muzeum Powstania Warszawskiego. Po ekspozycji oprowadzali go dyrektor muzeum Jan Ołdakowski i jego zastępca Paweł Ukielski. - Jestem przekonany, że przesłanie tego muzeum jest takie, że nie da się wygrać ze złem bez poświęceń, ale dobro zawsze zwycięży. Płaci się za to cenę, ale dobro zawsze zwycięży - mówił dziennikarzom Kułeba.

Ocenił, że przesłanie to ma także zastosowanie do obecnej sytuacji w Ukrainie. - Zło jest fizycznie od nas silniejsze, ale prawda jest po naszej stronie i nie mam cienia wątpliwości, że Ukraina zatriumfuje - dodał.

Zapowiedział, że w niedzielę będzie także na warszawskich Powązkach, gdzie przy pomniku Gloria Victis odda hołd żołnierzom walczącym w Powstaniu Warszawskim. - To wyraz naszego szacunku dla narodu polskiego - powiedział Kułeba, dodając, że jest pod ogromnym wrażeniem pomocy, jakiej Polacy udzielają Ukraińcom.

Autor:kz/b

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości