Za średniowieczne topory oraz amunicję może trafić do więzienia

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
ab/b
Źródło:
PAP
Policjanci zabezpieczyli średniowiecze topory

40-letni mieszkaniec Warszawy został zatrzymany przez policję. - Posiadał, bez wymaganego pozwolenia, ponad 290 sztuk amunicji oraz topory mogące pochodzić z okresu średniowiecza – poinformowała policja.

Jak przekazała rzeczniczka prasowa komisariatu na Bemowie Marta Sulowska, policjanci pracowali nad sprawą osób, które mogą posiadać nielegalnie zdobytą broń lub amunicję.

- Na podstawie zgromadzonych informacji policjanci wytypowali lokal na terenie Bemowa, gdzie bez wymaganego zezwolenia mogła być przechowywana amunicja – powiedziała policjantka. Według informacji śledczych, miały to być militaria pochodzące z okresu II wojny światowej.

Średniowieczne topory

Sulowska poinformowała, że na półkach mieszkania 40-letniego mężczyzny leżało kilkaset sztuk amunicji strzeleckiej. W trakcie przeszukiwania funkcjonariusze znaleźli również kilka toporów, które "mogą pochodzić z okresu średniowiecza".

Policjantka dodała, że do mieszkania wezwano pirotechników, którzy zabezpieczyli amunicję. Zabezpieczono również topory, które zostaną przekazane do dalszych badań przez specjalistów.

Do ośmiu lat więzienia

40-letni mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania amunicji bez wymaganego zezwolenia. Może mu za to grozić nawet do ośmiu lat więzienia.

- Policjanci przypominają, że poszukiwanie bez pozwolenia ukrytych lub porzuconych zabytków czy też wojskowych elementów zwłaszcza przy użyciu narzędzi elektrycznych, na przykład wykrywaczy metali, jest sprzeczne z prawem – podsumowała policjantka.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o odzyskaniu skradzionego obrazu przez policję:

Policjanci odzyskali skradziony obraz
KSP

Źródło: PAP

ab/b