Najnowsze

W tej skrzyneczce znajdują się artykuły dla kobiet i mężczyzn. W różnym wieku

Najnowsze

Autor:
kz/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Ewelina Lach, urząd miasta Różowa skrzyneczkka_fot

Nietypowa skrzyneczka pojawiła się w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej na Nowolipiu. To pierwsza Różowa Skrzyneczka międzypokoleniowa, która będzie służyć osobom z problemami nietrzymania moczu. Gdzie pojawi się kolejna?

– Oprócz kobiet doświadczających wykluczenia menstruacyjnego pamiętajmy o kobietach i mężczyznach w starszym wieku, zmagających się z problemem nietrzymania moczu. Dla niektórych z nich zakup środków absorpcyjnych może przekraczać możliwości budżetu – powiedziała wiceprezydentka Warszawy Aldona Machnowska-Góra. Ponad 2,5 miliona Polaków cierpi na nietrzymanie moczu. Bardzo ważna jest wiedza na temat środków poprawiających komfort życia osób dotkniętych tą przypadłością - dodała.

Kto skorzysta ze skrzyneczki?

Inicjatorem stworzenia skrzyneczki o charakterze międzypokoleniowym było Centrum Aktywności Międzypokoleniowej, w realizację włączyły się pomysłodawczynie Różowych Skrzyneczek z Fundacji "Różowa Skrzyneczka", a partnerem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie UroConti.

Z artykułów higieny osobistej znajdującej się w pojemniku bezpłatnie mogą korzystać osoby w każdym wieku.

Kolejna skrzyneczka zawiśnie w Klubokawiarni Międzypokoleniowej "Nasza" przy ulicy Stalowej 29.

Dane

Według danych, które podaje w komunikacie ratusz, szacuje się, że w Polsce problem nietrzymania moczu dotyka już ponad 2,5 miliona osób. Odsetek osób cierpiących może być znacznie wyższy, gdyż intymny charakter schorzenia utrudnia zebranie rzetelnych danych.

Celem międzypokoleniowej Różowej Skrzyneczki jest również zwrócenie uwagi na chorobę NTM, jej profilaktykę oraz rozpropagowanie wiedzy o możliwych środkach poprawiających komfort życia, a także walka z tabu, którym ta dolegliwość jest obciążona.

Badania zgodnie wskazują, że ryzyko wystąpienia nietrzymania moczu wzrasta wraz z wiekiem, częściej dotyczą kobiet niż mężczyzn. Problemy związane z NTM wpływają na psychikę i znacznie obniżają jakość życia. Często towarzyszą im takie uczucia, jak dyskomfort, niskie poczucie własnej godności, pogorszenie nastroju oraz bezradność.

Urlop menstruacyjny
Urlop menstruacyjny30.03 | Włochy rozważają wprowadzenie nowego rodzaju zwolnienia z pracy - urlop menstruacyjny. Wolne obejmowałoby trzy dni w miesiącu i mogłyby je wziąć te panie, które nie radzą sobie z bólami miesiączkowymi.tvn24

Autor:kz/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Ewelina Lach, urząd miasta

Pozostałe wiadomości