Twórca "Pożaru w Burdelu" będzie dyrektorem teatru Rampa

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
PAP
FORUMMichał Walczak dyrektorem Rampy

Na początku września nowym dyrektorem teatru Rampa na Targówku zostanie Michał Walczak. To dramatopisarz i reżyser, jeden z głównych twórców popularnego kabaretu "Pożar w Burdelu".

Konkurs na nowego dyrektora teatru Rampa na Targówku został ogłoszony na początku stycznia. O wynikach ratusz poinformował w środę po południu. W komunikacie przekazano, że "komisja konkursowa uznała, że kandydatura Michała Walczaka w najwyższym stopniu spełnia przyjęte kryteria oceny kandydata dotyczące wartości przedstawionej koncepcji programowej oraz koncepcji organizacyjnej Teatru Rampa na Targówku".

"Przedstawiona przez Michała Walczaka koncepcja jest nowoczesna i odważna. Rozmowa z kandydatem dała podstawę do stwierdzenia, że zna on specyfikę pracy w teatrze oraz posiada doświadczenie we współpracy z podmiotami zewnętrznymi i w pozyskiwaniu środków finansowych ze źródeł innych niż dotacja od organizatora" - podkreślił urząd.

Kim jest nowy dyrektor Teatru Rampa?

Michał Walczak urodził się w 1979 roku. Jest absolwentem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, dramatopisarzem, reżyserem i inicjatorem przedsięwzięć kulturalnych. Jego sztuki wystawiane były na wielu warszawskich scenach, a debiut reżyserski miał miejsce w Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hubnera w Warszawie.

Jest też współtwórcą (wraz z Maciejem Łubieńskim) kabaretu "Pożar w Burdelu", autorem piosenek oraz inicjatorem powstania Laboratorium Musicalu - inkubatora nowoczesnego repertuaru dla teatrów muzycznych. Ponadto prezesem Fundacji "Zakochana Warszawa".

Stanowisko dyrektora Teatru Rampa Michał Walczak obejmie 1 września.

Teatr powstał ponad 40 lat temu

Teatr Rampa na Targówku, z siedzibą przy Kołowej 20 powstał w 1975 roku pod nazwą "Teatr na Targówku" jako zalążek pierwszej sceny muzycznej stołecznej Pragi. W repertuarze przeważają widowiska muzyczne i musicale, teatr ma też bogatą ofertę dla dzieci i młodzieży - musicale i spektakle familijne takie jak: "Oto Oliver Twist", "Awantura o Basię", "Pinokio" czy "Calineczka". Z kolei projekt "Otwarta Rampa" kieruje do sąsiedzkiej społeczności Targówka Mieszkaniowego.

Jeszcze niedawno nie słyszeli, teraz wystawiają musical. Niezwykła premiera w WarszawieW sobotę w Warszawie wyjątkowa premiera musicalu "Przerwana cisza". Grają w nim pacjenci profesora Henryka Skarżyńskiego, którzy jeszcze niedawno nie słyszeli. Lekarz wszczepił im implanty ślimakowe i zmienił ich świat - przerwał ciszę.Fakty TVN

Autor:kk/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: FORUM