Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Najnowsze

Place zabaw i siłownie plenerowe pod wodą wysoko ozonowaną

Najnowsze

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Ozonowanie placu zabaw

Miasto rozpoczęło ozonowanie placów zabaw i siłowni plenerowych. - Poprawi to bezpieczeństwo warszawiaków i gości, którzy w weekend będą szczególnie chętnie odwiedzać te miejsca - przekonuje stołeczny ratusz.

Jak podała rzecznik prasowa stołecznego ratusza Karolina Gałecka, służby przeprowadziły pierwsze ozonowanie w nocy ze środy na czwartek. - Wodą wysoko ozonowaną zdezynfekowano już 11 placów zabaw w dzielnicach: Rembertów, Targówek, Wawer i Wesoła. Kolejne zostaną odkażone wieczorem i w nocy z 5 na 6 czerwca - zapowiedziała.

Do soboty miasto ma zdezynfekować łącznie 114 wskazanych przez Zarząd Zieleni największych i najczęściej odwiedzanych placów zabaw oraz siłowni plenerowych we wszystkich dzielnicach. - Wcześniej odkaziliśmy place zabaw przy żłobkach, miniżłobkach, przedszkolach oraz oddziałach przedszkolnych w szkołach tuż przed ich otwarciem. Było to łącznie 1040 obiektów - podsumowała Gałecka.

"Woda wysoko ozonowana zalecana przez GiS"

Do dezynfekcji służby miejskie używają wody wysoko ozonowanej (OWWO), która - według urzędników - niszczy bakterie i wirusy szybciej niż inne środki. - OWWO powstaje według technologii opatentowanej i wdrożonej przez polską firmę - potrzeba do tego jedynie wody, tlenu i energii elektryczne. Jest bezpieczna dla ludzi i zalecana do dezynfekcji przez Głównego Inspektora Sanitarnego - zaznaczyła Gałecka.

Dodała, że miejskie służby używają wody wysoko ozonowanej również do dezynfekcji ulic, placów miejskich, przystanków, przejść podziemnych, dworców, okolic szpitali i Domów Pomocy Społecznej.

Na początku kwietnia na tvnwarszawa.pl relacjonowaliśmy rozpoczęcie ozonowania Warszawy:

Dezynfekcja na ulicach Warszawy
Dezynfekcja na ulicach WarszawyTVN24

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: R. Motyl, Urząd Miasta

Pozostałe wiadomości