Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Polska - Albania na Narodowym. Utrudnienia w ruchu, darmowa komunikacja dla kibiców

Najnowsze

Autor:
kk/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
TVN24Robert Lewandowski o meczu Polska - Albania

W czwartek wieczorem na Stadionie Narodowym zostanie rozegrany mecz Polska - Albania. Piłkarskie wydarzenie spowoduje utrudnienia w ruchu na Saskiej Kępie i zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Osoby posiadające bilety, zaproszenia lub akredytacje wydane przez UEFA, mogą 2 września korzystać za darmo z pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego i pociągów Kolei Mazowieckich.

Biało-Czerwoni zagrają w czwartek, 2 września, o godzinie 20.45 z Albanią w meczu eliminacji mistrzostw świata 2022. Już przed rozpoczęciem spotkania mieszkańców Saskiej Kępy czekają utrudnienia. W godzinach 18.30 - 20.45 wyłączony z ruchu indywidualnego będzie obszar ograniczony ulicami: aleja Poniatowskiego, aleja Waszyngtona, Międzynarodowa, aleja Stanów Zjednoczonych i Wał Miedzeszyński oraz aleja Stanów Zjednoczonych, Wał Miedzeszyński, Afrykańska i Bora-Komorowskiego. Mimo wstrzymania ruchu, przejezdność zostanie utrzymana w alei Stanów Zjednoczonych, na Afrykańskiej i T. Bora-Komorowskiego.

Ograniczenia nie będą dotyczyły mieszkańców posiadających identyfikatory SK, pojazdów komunikacji miejskiej, taksówek oraz pojazdów jednośladowych.

Ratusz nie wyklucza, że po zakończeniu meczu, czyli około godziny 22.30 może nastąpić zamknięcie dla ruchu kołowego mostu Poniatowskiego i Alej Jerozolimskich na odcinku między rondem de Gaulle’a a rondem Waszyngtona. Stanie się tak, jeśli duża grupa kibiców zdecyduje się na pieszy powrót do centrum.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Zmiany w komunikacji miejskiej

Na objazdy mogą zostać skierowane autobusy linii 102, 125 oraz 202, jeśli od godziny 18.30 nie będzie możliwy przejazd ulicami Zamoyskiego, Zamoście i Sokolą. Objazd będzie prowadził przez Targową i Kijowską do przystanku Dw. Wschodni. "Ulicą Targową będzie kursowała także linia 135, a autobusy linii 146 i 147 pojadą aleją Zieleniecką, natomiast linii E-1 trasą: most Świętokrzyski - Zajęcza - Topiel - Tamka - most Świętokrzyski" - zapowiada ratusz.

Jeśli po meczu dojdzie do zamknięcia mostu Poniatowskiego i Alej Jerozolimskich na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje i autobusy. "Składy linii: 7, 22 i 25 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski, a linii 9 i 24 po stronie śródmiejskiej skończą trasy na pętli Pl. Starynkiewicza, natomiast po stronie praskiej na Ratuszowa-Zoo. Autobusy linii 102, 111, 117, 158, 166, 507, 521, N22, N24 i N72 ominą zamknięty fragment tras mostem Łazienkowskim, natomiast linii 146 i 147 będą kursowały al. Zieleniecką" - czytamy w komunikacie.

W zastępstwie uruchomiona zostanie linia autobusowa Z na trasie: PL. ZAWISZY - Al. Jerozolimskie - Nowy Świat - Al. Ujazdowskie - Trasa Łazienkowska - Wał Miedzeszyński - Zwycięzców - Saska - al. J. Waszyngtona - WIATRACZNA.

Ratusz zapowiada, że po zakończeniu meczu wybrane linie autobusowe i tramwajowe zostaną wzmocnione dodatkowymi kursami. Chodzi między innymi o autobusy linii 509, jadące z ronda Waszyngtona w kierunku Nowodworów i Gocławia. Z pętli przy alei Zielenieckiej odjadą dodatkowe składy linii 3 w stronę Annopola oraz linii 26 w kierunku Koła, a składy linii 9 będą kursowały na trasie zmienionej: Gocławek - Ratuszowa-Zoo. Ze zwiększoną częstotliwością będzie także kursowało metro. Pociągi pierwszej linii podjadą na stacje co pięć minut, a linii drugiej co trzy minuty.

Bezpłatne przejazdy dla kibiców

"Posiadacze biletów na mecz, zaproszeń oraz akredytacji wydanych przez UEFA są uprawnieni do nieodpłatnego przejazdu pojazdami Warszawskiego Transportu Publicznego oraz pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej w granicach 1 strefy biletowej ZTM oraz do bezpłatnego korzystania z parkingów Parkuj i Jedź, od 2 września od godziny 6.00, do 3 września do godziny 1.00" - podaje ratusz. Urzędnicy przypominają też, że w dniu meczu nie będzie funkcjonował parking P+R Warszawa Stadion.

Dodatkowo po zakończeniu meczu przez dwie godziny (od 22.30 do 00.30) będzie obowiązywało wzajemne honorowanie biletów ZTM i Kolei Mazowieckich. "Pasażerowie z biletami kartonikowymi ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli np. 02.09. godz. 23.25, a posiadacze biletów zakodowanych na Warszawskiej Karcie Miejskiej muszą je uprzednio aktywować" - zaznacza ratusz.

Autor:kk/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl