Najnowsze

Rowerzyści na ulicach, kierowcy na objazdach. Piątkowe utrudnienia w kilku dzielnicach

Najnowsze

Autor:
kz/b
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl
Masa Krytyczna powróciła po ponad dwóch latach (materiał z 2019 roku)
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plMasa Krytyczna powróciła po ponad dwóch latach

W piątek wieczorem warszawskimi ulicami przejedzie Masa Krytyczna. Kierowcy i pasażerowie komunikacji publicznej muszą się liczyć z utrudnieniami.

Rowerzyści spotkają w piątek się na placu Zamkowym, skąd o godzinie 19 wyruszą na stołeczne ulice.

Trasa wrześniowej Masy Krytycznej

Trasę poprowadzi: Miodową, Senatorską, pl. Bankowy, Andersa, Mickiewicza, placem Wilsona, Mickiewicza, Andersa, placem Bankowym, Marszałkowską, rondem Dmowskiego, Alejami Jerozolimskie, placem Zawiszy, Alejami Jerozolimskie, rondem Dmowskiego, Marszałkowską, placem Konstytucji, Waryńskiego, rondem Jazdy Polskiej, Waryńskiego, Boya-Żeleńskiego, placem Unii Lubelskiej, Marszałkowską, placem Konstytucji, Marszałkowską, rondem Dmowskiego, Alejami Jerozolimskimi, mostem Poniatowskiego, aleją Poniatowskiego, rondem Waszyngtona, aleja Poniatowskiego, mostem Poniatowskiego, Alejami Jerozolimskimi, rondem Dmowskiego, Marszałkowską, placem Bankowym, Senatorską, Miodową do placu Zamkowego.

Według zapowiedzi organizatorów przejazd zakończy się około godz. 21.

Kierowcy, a także pasażerowie komunikacji miejskiej, muszą się liczyć z utrudnieniami.

Trasa przejazdu Warszawska Masa Krytyczna

Chcieli zamknięcia mostu na jeden dzień

Masa Krytyczna to inicjatywa mająca zwrócić uwagę na potrzeby rowerzystów i skłonić władze miasta do dalszego rozwoju infrastruktury rowerowej. Tym razem ma także związek z European Mobility Week - Europejskim Tygodniem Mobilności.

"Europejski Tydzień Mobilności kończy akcja "Dzień bez samochodu". Parę lat temu chcieliśmy i NADAL CHCEMY, by Miasto na ten jeden dzień wyłączyło z użytkowania samochodów Most Poniatowskiego. Mimo licznych prób na wszelkich możliwych szczeblach, nie udało się uzyskać akceptacji dla tego pomysłu" - napisali organizatorzy (pisownia oryginalna).

"Zgłosiliśmy do Budżetu Partycypacyjnego projekt czasowego przeznaczenia Mostu na deptak, ale z miejsca został zweryfikowany negatywnie i nie było nawet możliwości dyskusji o jego ewentualnej modyfikacji, czy ograniczenia ruchu na tym moście. Dziwne, jak są organizowane imprezy na Narodowym, jakoś nikomu wyłączanie Poniatowskiego nie przeszkadza" - zauważyli.

Parady zabytkowych ciągników

Natomiast w weekend na ulice stolicy wyjadą wiekowe ciągniki w ramach paradnego przejazdu traktorów. II Zlot Zabytkowych Traktorów potrwa dwa dni – 24 i 25 września.

W sobotę kilka wiekowych ciągników przejedzie z okolic Pałacu Kultury i Nauki do Ursusa, w rejon bazarku przy ul. Gierdziejewskiego, gdzie odbędzie się zlot. Jeszcze przed jego rozpoczęciem na teren imprezy dojadą kolejne traktory z okolic Radzymina i Marek. W ramach wydarzenia w niedzielę odbędą się dwie parady ulicami Ursusa. Pierwsza o godz. 9, kolejna o godz. 13. "Ponieważ zabytkowe traktory poruszają się z niewielką prędkością, na trasach wszystkich przejazdów mogą występować czasowe utrudnienia w ruchu" - ostrzega ratusz.

Autor:kz/b

Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości